Kolejne ognisko zachorowań na COVID-19 pojawiło się w Mławie na Mazowszu. Koronawirusem zaraziło się tam pięć osób, które miały kontakt z młodą kobieta. Dziewczyna najprawdopodobniej zaraziła się koronawirusem na dyskotece Borkowie pod Sierpcem. Zarażona udała się później na chrzciny.

Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce
Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce
Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce

Wśród zakażonych znaleźli się między innymi pracownik mławskiego szpitala a także pracownica sklepu w Strzegowie. Na diagnozę oczekuję ponad 70 osób.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie poszukuje osób, które uczestniczyły we Mszy Świętej w kościele Parafialnym Świętej Rodziny w Mławie w dniu 19.07.2020 r. o godzinie 10:30. Prosimy o pilne zgłaszanie się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mlawie pod numer telefonu 603 321 946 oraz w godzinach 730-1505 pod numerami telefonów: 23 654 3573, 23 654 33 36. Z uwagi na powagę sytuacji proszę potraktować sprawę jako bardzo pilną! – czytamy na stronie sanepidu.

To też może cię zainteresować: Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda razem na oficjalnym spotkaniu. Politycy uścisnęli sobie dłonie na znak rozejmu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: GIS informuje Polaków o ważnej kwestii dotyczącej noszenia maseczek. Wszystko zależy od pojawienia się szczepionki