W najnowszym obrazie chorwackiego reżysera, który ma być kontynuacją legendarnego filmu „Dług” w reżyserii zmarłego Krzysztofa Krauzego pojawi się plejada gwiazd, a także spora grupa polskich polityków. Wśród nich znajdzie się również Aleksander Kwaśniewski, przebywający od lat na emeryturze prezydent Polski. Ma wcielić się w samego siebie.

Według informacji „Super Expressu”, film „Mój dług” to druga część uznanego przez widzów i krytyków obrazu z lat 90. Pt. „Dług”, który nakręcił nieżyjący od 6 lat Krzysztof Krauze.

Ten film traktował o trudnej i skomplikowanej historii dwóch młodych warszawskich biznesmenów, którzy ulegli szantażom i zastraszaniu przez oszusta. Mężczyźni zabili go, odcinając mu głowę. Film oparty na faktach zdobył szereg nagród, w tym Złote Lwy Gdańskie.

Szybko pojawił się pomysł kontynuacji kultowego filmu, jednak na jego drugą część trzeba było czekać aż do dziś.

Motywem przewodnim będą dalsze losy obu mężczyzn już po skazaniu przez sąd na karę pozbawienia wolności. Oprócz Aleksandra Kwaśniewskiego w obrazie pojawi się również Ryszard Kalisz, który wcieli się w rolę doradcy głowy państwa.

Aleksander Kwaśniewski zagra w filmie! Będzie mu partnerował Ryszard Kalisz!

Kto znalazł się w obsadzie obrazu? To m.in. Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Maria Pakulnis czy Dariusz Majchrzak.

Warto przypomnieć, że fabuła „Długu” została stworzona w oparciu o losy Artura Brylińskiego i Sławomira Sikory. Skąd pomysł, by wprowadzić byłego prezydenta do filmu? Dlatego, że właśnie Aleksander Kwaśniewski ułaskawił Sikorę, a ten już na wolności napisał książkę pt. „Mój dług”.

Na jej podstawie powstaje scenariusz filmu Delicia.

Jak informował portal "Życie": SŁAWOMIR I KAJRA W MOCNYCH SŁOWACH O MUZYKACH, KTÓRY GRAJĄ PODCZAS EPIDEMII. MÓWIĄ O NIESPRAWIEDLIWYM TRAKTOWANIU ARTYSTÓW

Przypomnij sobie: NOWOŚCI W PRODUKCJI „TAŃCA Z GWIAZDAMI”, Z UDZIAŁU ZREZYGNOWAŁ UCZESTNIK! DOSZŁO DO ZMIAN PERSONALNYCH, KOGO NIE ZOBACZYMY JESIENIĄ NA PARKIECIE

Portal "Życie" pisał również: MAŁA CÓRECZKA JOANNY KRUPY TO WIERNA KOPIA MAMY? INTERNAUCI ZALALI MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE MODELKI KOMENTARZAMI