Agata Duda jest żoną prezydenta Polski, Andrzeja Dudy. Kobieta na co dzień jest nauczycielką, jednak ze względu na bycie Pierwszą Damą często sprawdza się także w innych rolach.

Polacy mają mieszane uczucia wobec żony prezydenta. Jest co prawda dość lubianą osobą, jednak jej kolejne posunięcia bywają różnie odbierane. Szczególnie dyskusyjny jest fakt, że Pierwsza Dama prawie w ogóle nie wypowiada się publicznie, nie zajmuje stanowiska nawet w ważnych sprawach.

Teraz jednak zwrócono uwagę na co innego – Agata Duda zaliczyła wpadkę, której Polacy pewnie długo jej nie zapomną. O co chodzi?

Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: Youtube
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: Youtube
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: Youtube

Agata Duda popełniła faux pas podczas wieczoru wyborczego

Agata Duda towarzyszyła mężowi podczas kampanii wyborczej, jednak sama nie wypowiadała się publicznie. W ważnym momencie, gdy podawano wyniki sondaży exit poll, postanowiła być przy Andrzeju Dudzie – nie zabrakło tam również Kingi Dudy.

Wieczór wyborczy odbywał się w niedzielę w Pułtusku. I choć Agata Duda bywa nazywana „niemą Pierwszą Damą” ze względu na to, że nie zwykła się wypowiadać, w niedzielę było zgoła inaczej – wszyscy zdziwili się, gdy usłyszeli jej wypowiedź, a co niektórzy żartowali, że po raz pierwszy słyszą głos żony Andrzeja Dudy.

Agata Duda w wielkich emocjach sama chwyciła za mikrofon. Po przemówieniu Kingi Dudy na temat powstrzymania się od nienawiści (którego szczególnie uważnie powinien wysłuchać jej tata, biorąc pod uwagę jego ostatnie wypowiedzi, m.in. o „ideologii LGBT”) przyszedł czas na Agatę Kornhauser-Dudę.

Jak podaje Radio ZET, wtedy właśnie popełniła błąd – zaczęła widać się z dziennikarzami, choć przewidziano wtedy odsłuchanie hymnu. Andrzej Duda upomniał żonę. Dopiero wtedy ta zabrała głos.

Agata Duda/screen Youtube
Agata Duda/screen Youtube

„Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Drodzy dziennikarze, zapomnieliście dodać, że nie wypowiadałam się do mediów. Nie wypowiadałam się do mediów, ale przez te pięć lat rozmawiałam z Polakami, rodakami, na każdym ze spotkań” – mówiła.

„Chciałabym, żebyście również Wy szanowali i Polaków i polityków. Chciałabym, żebyście szanowali mój wybór. Dużo mówicie o tolerancji, natomiast pozbawiacie mnie mojego własnego wyboru. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów, to był mój własny wybór” – dodała.

I owszem – jest to zrozumiałe. Warto jednak zauważyć, że mówienie o tolerancji oraz szanowaniu cudzych wyborów brzmi niezbyt dobrze, gdy połączy się je z poglądami, według których kobiety nie mogą dokonywać własnych, ważnych wyborów, a osoby o odmiennych poglądach nie mogą doczekać się akceptacji ze strony innych.

Przypomnij sobie o… NIECODZIENNE ZASTOSOWANIE WORECZKA Z MONETAMI. EFEKTY JEGO DZIAŁANIA SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: SPEKTAKULARNY ETAP PRAC ZAKOŃCZONY PODCZAS BUDOWY WIADUKTU. CO DOKŁADNIE ZROBIONO W UBIEGŁY WEEKEND

Portal Życie pisał również o… KASIA TUSK POCHWALIŁA SIĘ RODZINNYM SPACEREM. AŻ TRUDNO UWIERZYĆ, JAK DUŻA JEST JUŻ JEJ CÓRECZKA