Serial "Daleko od szosy" był jednym z kultowych produkcji PRL-u. Stworzono go na przełomie lat 60. i 70. Serial od samego początku wzbudził ogromne zainteresowanie widzów. Opowiadał o życiu Leszka Góreckiego, który przenosi się ze wsi do miasta, aby zacząć od nowa.

Wszyscy śledzili losy bohatera, który znalazł się w całkowicie innym otoczeniu oraz to, jak układają się relacje z kobietami i najbliższymi. W rolę ukochanej Leszka Góreckiego wcieliła się właśnie Irena Szewczyk, czyli serialowa Ania. Czym kobieta zajmuje się obecnie?

Co słychać u serialowej Ani z „Daleko od szosy”?

Wcielająca się w rolę Anny Popławskiej w serialu „Daleko od szosy”, Irena Szewczuk, zyskała dużą sławę i rozpoznawalność. Kobieta miała ogromne szanse na zrobienie dużej kariery. Jednak krótko po zakończeniu przygody z kultowym serialem, kobieta postanowiła, że zakończy swoją aktorską karierę.

Serial "Daleko od szosy". Źródło: fakt.pl
Serial "Daleko od szosy". Źródło: fakt.pl
Serial "Daleko od szosy". Źródło: fakt.pl

Irena Szewczuk wystąpiła między innymi w filmach „Rzeczpospolita babska” oraz „Milion za Laurę”. Dopiero po tych ekranizacjach wcieliła się w rolę Ani Popławskiej w serialu „Daleko od szosy”. Widzowie ją pokochali, a eksperci wróżyli owocną karierę w aktorstwie.

Irena Szewczuk całkowicie rozstała się ze sceną

Po zakończeniu nagrań w kultowym serialu, Irena przeprowadziła się do Warszawy i zaczęła występować na deskach teatrów. Nie trwało to jednak długo. Po jakimś czasie postanowiła, że wróci do rodzinnej Łodzi i rozpocznie karierę naukową.

Serial "Daleko od szosy". Źródło: fakt.pl
Serial "Daleko od szosy". Źródło: fakt.pl
Serial "Daleko od szosy". Źródło: fakt.pl

Irena Szewczuk ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim. Następnie obroniła doktorat, a później także habilitację. Obecnie serialowa Ania jest profesorem nadzwyczajnym i wykłada na Łódzkim Wydziale Nauki o Wychowaniu.

To również może Cię zainteresować: PAWEŁ DELĄG OTWARCIE OPOWIEDZIAŁ O SWOIM ŻYCIU UCZUCIOWYM. „MOJE SERCE JEST ZAJĘTE”, JEGO UKOCHANA NIE CHCE SIĘ WYPOWIADAĆ

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DAGMARA KAŹMIERSKA NIE KRYJE ZAFASCYNOWANIA ANTKIEM KRÓLIKOWSKIM. CO ŁĄCZY TYCH DWOJE? CZY KAŹMIERSKA ZAJMIE MIEJSCE KASI DĄBROWSKIEJ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZENEK MARTYNIUK ZNALAZŁ SIĘ W SYTUACJI NIE DO POZAZDROSZCZENIA. KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZŁA PASSA KRÓLA DISCO POLO, O CO CHODZI