Jak podaje portal „Lelum”, Monika Kuszyńska wspólnie z zespołem Varius Manx w 2006 roku miała poważny wypadek. W jego wyniku wokalistka doznała paraliżu. Dopiero po długim czasie Monice Kuszyńskiej udało się pogodzić z tragedią, jaka jej dosięgła. Jak dziś wygląda jej życie?

Kariera muzyczna

Monika Kuszyńska występowała w Varius Manx w latach 2000-2010. W ciągu tych 10 lat grupa miała lepsze i gorsze czasy, choć nadal pozostawała aktywna i rozpoznawalna. Do wypadku samochodowego doszło w 2006 roku w okolicach Milicza. Zespół był wówczas w trakcie trasy koncertowej.

Monika Kuszyńska ucierpiała w wyniku wypadku najbardziej. Doszło u niej do przerwania rdzenia kręgowego i w konsekwencji tego do paraliżu dolnej części ciała. Niedawno wokalistka była gościem Agaty Młynarskiej w programie „Agata się kręci”. Co powiedziała?

Instagram/monika_kuszynskaofficial

Nie było łatwo

„Przez kilka miesięcy nie mogłam spojrzeć w lustro, czułam odrazę, jakby ktoś włożył mnie w inne ciało. Ale to dało mi siłę i poukładało moje wartości” – zdobyła się na szczere wyznanie Monika Kuszyńska. Przyznała również, że na własnej skórze doświadczyła tego, jak dużo osób nie wie, jak zachować się przy osobie niepełnosprawnej.

„Naturalne, zwykłe, spontaniczne zachowanie jest najbardziej właściwe. Życzliwość ludzka jest najważniejsza. Ja chcę ośmielić ludzi, ale musiałam się tego nauczyć” – powiedziała. Dziś wokalistka pogodziła się z tym, co się stało. Jest szczęśliwą żoną i matką. Wspólnie ze swoim mężem Jakubem Raczyńskim z Varius Manx wychowuje Jeremiego (3 lata) i Kalinę (2 lata).

Pomimo ogromnej tragedii stara się nie tracić optymizmu i energii, którą stara się dzielić z innymi. W dalszym ciągu ćwiczy i stara się dbać o swoje ciało, choć wie, że nigdy nie dojdzie do pełnej sprawności. Nauczyła się żyć ze swoją niepełnosprawnością, a swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi chorymi.

Instagram/monika_kuszyńskaofficial

Podziwiamy postawę wokalistki, a wy?

To też może cię zainteresować: Agnieszka Dygant pokazała najnowsze zdjęcia i zachwyciła wszystkich. Fani bardzo zaskoczeni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Mucha dała w kość właścicielowi restauracji. Aktorka pokazała, co potrafi, nagranie trafiło do Internetu

O tym się mówi: Przyjaciel Meghan i Harrego przerwał milczenie. Nie zostawił na parze suchej nitki, co powiedział? Prasa aż huczy