Marta Manowska znana jest w mediach, dzięki prowadzeniu takich hitów jak „Rolnik szuka żony” czy „Sanatorium miłości” miała możliwość wykazać się nie lada odwagą i trzeźwością umysłu. Prezenterka TVP zareagowała natychmiast, gdy zobaczyła, co się dzieje wokół niej. Postawa Manowskiej jest godna podziwu, gdyby nie ona pewna kobieta straciłaby życie!

Podczas epidemii koronawirusa wiele pracujących w telewizji osób zyskało przymusowy urlop w związku z zawieszeniem produkcji nowych odcinków programów i seriali. Wśród takich osób znalazła się m.in. Marta Manowska, która postanowiła nie marnować tego czasu i zaangażowała się w wolontariat dla seniorów.

Prezenterka TVP wzięła czynny udział w akcji „Obiady dla bohaterów”, której celem była pomoc komabantom. Chętni rozwozili posiłki zasłużonym seniorom tak, aby nie musieli wychodzić po zakupy i narażać się na możliwość zakażenia.

Marta Manowska codziennie relacjonowała swoją pracę charytatywną na Instagramie i Facebooku, zachęcając młodych ludzi do wzięcia udziału w akcji i pomocy. Podczas jednego z dni miała miejsce sytuacją, która – gdyby nie szybko reakcja Marty Manowskiej – mogłaby zakończyć się dramatycznie.

fot. Marta Manowska Instagram

Marta Manowska wykazała się czujnością i wielkim sercem. Nie zostawiła chorej seniorki w potrzebie

Pewnego dnia Marta Manowska, rozwożąc posiłki po wyznaczonych dla niej adresach zawitała do 90-letniej warszawianki. Kobieta nagle źle się poczuła, a Marta Manowska nie zważając po swoje obowiązki pomogła kobiecie i natychmiast wezwała pogotowie.

Okazało się, że emerytka ma bardzo wysokie ciśnienie. Dzięki czujności Marty Manowskiej, kobiecie udzielono niezbędnej pomocy medycznej, a sama gwiazda TVP nie odstępowała jej na krok. To prawdziwy wzór do naśladowania.

- Marta bardzo angażuje się w wolontariat, a osoby, którym dowozi posiłki ogromnie ją polubiły. Jest im bardzo bliska i mają do niej duże zaufanie. Pragną takiego kontaktu, opowiadają jej o sobie, chcą, żeby z nimi rozmawiała – pochwalił Manowską cytowany przez WP i Pikio.pl Zbigniew Kowalewski ze Stowarzyszenia Zachowania Pamięci.

fot. Marta Manowska Instagram

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Przypomnij sobie o… NARZECZENI NIE TAK WYOBRAŻALI SOBIE DZIEŃ SWOJEGO ŚLUBU. NIESPODZIEWANIE POJAWIŁA SIĘ NA NIM DRUGA PANNA MŁODA

Portal Życie pisał również o… BANALNY PATENT NA TO, JAK MOŻNA USTRZEC SIĘ PRZED KRADZIEŻĄ. NIKT SAM BY NA TO NIE WPADŁ