Ponadto szkodnik ten przyciąga mrówki i inne owady, które żerują na mleko wydzielane przez mszyce.

Oczywiście każdy ogrodnik chce szybko pozbyć się żywych stworzeń, które osiadły na jego roślinach. Jednocześnie jednak każdy chce obejść się bez chemikaliów, aby nie zniszczyć kwiatów i drzew.

Dawno temu znalazłem jeden środek ludowy, który skutecznie zwalcza mszyce i mrówki. Na osobiste doświadczenie zostało już przetestowane wiele razy. Pomimo tego, że produkt jest opłacalny i łatwy w przygotowaniu, daje doskonałe rezultaty już po pierwszym użyciu. Wystarczy jeden zabieg, aby mszyce nie pojawiały się już na moich różach i drzewach przez cały sezon.

Teraz chcę podzielić się z wami przepisem na tę cudowną miksturę


Aby przygotować produkt, potrzebujesz tylko glistnika. Na terytorium naszego kraju glistnik rośnie wszędzie, więc uzyskanie go nie będzie problemem. Będziesz potrzebował dużej ilości glistnika, z której musisz przygotować rozwiązanie do opryskiwania roślin, aby pozbyć się mszyc.

Na jeden litr wody potrzebujesz 300 g glistnika. Umieszczamy go w beczce, wiadrze lub innym pojemniku i napełniamy wodą. Pozostaw na 7-8 godzin, aby nalegać.

Następnie przetwarzamy rośliny i po 24 godzinach nie będzie już mszyc.

Jeśli w twojej okolicy nie ma glistnika, możesz wypróbować rozwiązanie oparte na musztardzie. 20 g suchej musztardy należy rozcieńczyć na litr wody. Dobrze wymieszać. Spryskaj rośliny powstałym roztworem.

Jak informował portal „Życie”: FANI WYŚMIEWAJĄ WOKALISTÓW PIĘKNYCH I MŁODYCH. CZYM DAWID I MAGDALENA NAROŻNI ZASŁUŻYLI SOBIE NA TAKIE KOMENTARZE

Przypomnij sobie: WZRUSZAJĄCY WPIS MAŁGORZATY ROZENEK-MAJDAN. GWIAZDA W PIĘKNYCH SŁOWACH O NOWO NARODZONYM SYNKU

Portal „Życie” pisał również: LEKARZ ODMÓWIŁ ZBADANIA DZIECKA, DOPÓKI NIE OTRZYMAŁ ZAPŁATY. PÓŹNIEJ BARDZO TEGO ŻAŁOWAŁ