Dla Andrzeja Grabowskiego otrzymanie angażu do „Świata Według Kiepskich” nie było spełnieniem marzeń, a raczej udręką, gdyż aktor kompletnie nie spodziewał się tego, jak wielki sukces osiągnie produkcja finalnie i przez jak wiele lat będzie emitowana w Polsacie, cieszą się wielkim zainteresowaniem i milionami widzów z utęsknieniem czekających na kolejny odcinek sitcomu.

W wywiadzie dla magazynu Viva!, w którym bracia Andrzej Grabowski i Mikołaj Grabowski wspominali o czasach swojego dzieciństwa, ciepłym rodzinnym domu, z którego czerpali wzorce, a także powodach, dla których obaj wstąpili na ścieżkę artystyczną w branży filmowej i teatralnej obaj aktorzy wspomnieli sytuację, w której Andrzej grabowski otrzymał propozycję zagrania Ferdynanda Kiepskiego w wówczas nowym serialu Polsatu” Świat według Kiepskich”. Starszy brat Andrzeja Grabowskiego, Mikołaj wyznał w rozmowie z Vivą! Niesamowitą rzecz.

Andrzej Grabowski nienawidził roli Ferdynanda Kiepskiego. Brat, Mikołaj Grabowski stwierdził zaskakującą rzecz na ten temat!

Andrzej Grabowski przyznał, że nie chciał zgodzić się na granie Ferdka Kiepskiego, a od samego początku nie znosił tej roli i buntował się przeciwko odgrywaniu pijącego wiecznie bezrobotnego Ferdka.

Przyznał jednak, że przemówiły do niego kwestie finansowe, a nawet wyobrażał sobie, że gdy się zestarzeje to jego wnuk będzie miał pretensje, że nie zagrał w popularnym serialu, a za gażę mógłby „kupić mu mieszkanie”. Gdy wyrzucono go z Teatru Starego długo głowił się nad przyjęciem tej roli, aż w końcu uległ.

Dziś uważa, że to świetny serial, podobnie jak wielu jego kolegów – np. Izabella Cywińska – którzy na początku przekonywali, że gra w „gównianej” produkcji, a obecnie kibicują aktorowi.

Brat Andrzeja Grabowskiego nie był zachwycony tą propozycję, gdyż pilotażowe docinki nie zachęcały do oglądania.

- Wiedziałem, że Andrzej wkracza na nieco mętne wody, ale już początkowe odcinki zapowiadały oprócz rozrywki bardzo dosadną analizę pewnego środowiska Polaków. Nie miałem Andrzejowi za złe, że został Ferdynandem. Wspierałem go: „Andrzej, broń się, broń tej roli”. Ten Kiepski Andrzeja jest bardzo silną postacią i „właźliwą”. Wlazł w wielu ludzi, którzy będą go kojarzyć wyłącznie z Kiepskich – powiedział Mikołaj Grabowski w wywiadzie dla magazynu Viva! w 2015 roku.

źródło: YouTube

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Może zainteresuje Cię to: MARTYNA WOJCIECHOWSKA I PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI ROBIĄ REMONT. JAK URZĄDZAJĄ SWOJE CZTERY KĄTY? KUCHNIA WYGLĄDA NIESAMOWICIE

Portal "Życie" informował o: WIELKA IMPREZA MAGDY GESSLER. WRAZ Z CIĘŻARNĄ CÓRKĄ I JEJ CHŁOPAKIEM ODDAŁA SIĘ PYSZNEJ, RODZINNEJ ZABAWIE