Toaleta to jedno z najbardziej uciążliwych do sprzątania pomieszczeń. Znajduje się tam mnóstwo osadów i bakterii, które trzeba regularnie usuwać.

Jak się okazuje, istnieje pewien trik, dzięki któremu wyczyścimy zgromadzony w toalecie osad, a zabrudzona powierzchnia będzie lśnić. Skutecznie usunie wszelkiego rodzaju plamy, a przy tym nie rozprzestrzenia nieprzyjemnego zapachu wybielacza.

Warto regularnie czyścić toaletę jednym naturalnym produktem

Do wyczyszczenie nagromadzonego w toalecie osadu będziesz potrzebować jedynie jednego prostego składniku, który prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Mowa o… herbacie!

Wystarczy, że wrzucisz do toalety 3-4 torebki zużytej herbaty i pozostawisz je na 15-20 minut. Dzięki nim cały osad z dna toalety zniknie. Warto jednak pamiętać by nie wrzucać zbyt dużo torebek z herbatą, gdyż mogą one zapchać toaletę. Cały trik jest banalnie prosty i tani w wykonaniu.

Toaleta. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Toaleta. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Toaleta. Źródło: kobieceinspiracje.pl

Możesz wypróbować także drugiego triku

Jeśli chcesz się pozbyć bakterii i zarazków, które nagromadziły się w Twojej toalecie, wystarczy, że przygotujesz jedną prostą miksturę. Do jej przygotowania potrzebujesz sody oczyszczonej i octu.

Połączenie tych dwóch składników przyczyni się do zneutralizowania brzydkiego zapachu oraz bakterii, a toaleta będzie pachnieć świeżością przez długi czas. Ponadto metoda ta usunie także kamień i inne zabrudzenia.

Toaleta. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Toaleta. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Toaleta. Źródło: kobieceinspiracje.pl

Jak przygotować miksturę?

Krok 1. Do butelki z atomizerem wlej szklankę octu.

Krok 2. Spryskaj octem muszlę toalety.

Krok 3. Do muszli wsyp 2-3 łyżki sody oczyszczonej.

Krok 4. Pozostaw toaletę na jakiś czas. Z połączenia się tych dwóch środków powinna powstać piana.

Krok 5. Wnętrze toalety wyczyść szczotką, a następnie spłucz.

Krok 6. Zewnętrzną część toalety przetrzyj wilgotnym ręcznikiem papierowym, a następnie wytrzyj ją także na sucho. Gotowe!

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Przypomnij sobie o… NARZECZENI NIE TAK WYOBRAŻALI SOBIE DZIEŃ SWOJEGO ŚLUBU. NIESPODZIEWANIE POJAWIŁA SIĘ NA NIM DRUGA PANNA MŁODA

Portal Życie pisał również o… BANALNY PATENT NA TO, JAK MOŻNA USTRZEC SIĘ PRZED KRADZIEŻĄ. NIKT SAM BY NA TO NIE WPADŁ