Kora była jedną z najwybitniejszych polskich artystek, jasną gwiazdą polskiej sceny muzycznej. Artystka w 2018 roku przegrała walkę z nowotworem, jednak wciąż pozostaje żywa w pamięci fanów oraz bliskich.

Wokalistka zespołu Maanam była bardzo inteligentna, lecz również szczera, co czasem uznawano za jej wadę. Nie baczyła na opinię innych, odważnie wygłaszała swoje poglądy i nikogo nie udawała.

Utwory Maanam wciąż pozostają w repertuarze wielu Polaków, którzy z sentymentem wspominają wokalistkę.

Kora. Źródło: Youtube
Kora. Źródło: Youtube
Kora. Źródło: Youtube

Kora skrywała mroczną tajemnicę z dzieciństwa

Los nie był łaskawy dla Kory Jackowskiej. Kobieta pochodziła z ubogiej rodziny. Mama piosenkarki zachorowała na gruźlicę, a jej ojciec musiał sobie poradzić sam w utrzymaniem domu i wychowaniem Kory i jej rodzeństwa. Niestety piosenkarka trafiła do sierocińca. To właśnie tam przeżyła coś strasznego.

W domu dziecka spędziłam pięć lat, i tak naprawdę, to właśnie tam dostałam pierwszą lekcję uległości wobec nienormalnych zachowań księży. Pamiętam niedzielne poranki. (…) Gdy proboszcz wreszcie skończył śniadanie, rozpoczynało się spotkanie z dziećmi. Pod sutanną miał spodnie, a w tych spodniach cukierki w głębokich kieszeniach. Nie dawał nam ich sam. Dziewczynki musiały podchodzić po kolei i grzebać w tych kieszeniach, by znaleźć cukierka

- wyznała Kora w jednym z wywiadów.

Kora. Źródło: Youtube
Kora. Źródło: Youtube
Kora. Źródło: Youtube

Kora stała się ofiarą pedofilii

To jednak nie koniec. Gdy Kora miała 11 lat, wróciła do swojej rodzinnej miejscowości. Jeden z księży zaprosił ją wówczas do siebie na winogrona. Jako mała dziewczynka, nie zorientowała się, że duchowny chciał ją jedynie wykorzystać. Wokalistka wyznała, ze długo nie mogła nikomu opowiedzieć o tym przeżyciu.

Kora Jackowska. Źródło: fakt.pl
Kora Jackowska. Źródło: fakt.pl
Kora Jackowska. Źródło: fakt.pl

Te wydarzenia odsunęły Korę Jackowską od wspólnoty Kościoła na zawsze. Trzeba przyznać, że los nie był łaskawy dla wokalistki.

Pierwszy raz o tych traumatycznych wydarzeniach Kora opowiedziała światu w wydanej w latach 90. książce "Podwójna linia życia". Ponadto kilka lat później nagrała piosenkę, w której zdradziła szczegóły tych przykrych wydarzeń.

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Przypomnij sobie o… NARZECZENI NIE TAK WYOBRAŻALI SOBIE DZIEŃ SWOJEGO ŚLUBU. NIESPODZIEWANIE POJAWIŁA SIĘ NA NIM DRUGA PANNA MŁODA

Portal Życie pisał również o… BANALNY PATENT NA TO, JAK MOŻNA USTRZEC SIĘ PRZED KRADZIEŻĄ. NIKT SAM BY NA TO NIE WPADŁ