Maria Dejmek jest osobą znaną widzom głównie z roli w serialu „Barwy szczęścia”. 32-letnia polska gwiazda należy do słynnej w świecie kinematografii rodziny.

Jej dziadkiem był Kazimierz Dejmek, aktor teatralny oraz reżyser, który uznawany jest za jednego z najlepszych twórców polskiego teatru z czasów II połowy XX wieku. Widzowie doceniali jego interpretacje m.in. Słowackiego, Mickiewicza czy Żeromskiego.

Babcia Marii Dejmek, Danuta Mniewska, to słynna aktorka – przez niemal 30 lat grywała w sztukach teatralnych w Łodzi i Warszawie, widzowie pamiętają ją również z Teatru Telewizji oraz filmów – „Dwie brygady” i „Ostatnie piętro”.

View this post on Instagram

Ile razy przekroczyłam swoje granice i psychiczne i fizyczne- wiem tylko ja. Ile życia straciłam na porównywanie siebie do innych kobiet- wiem tylko ja. Ile zajęło mi zaakceptowanie swojego nieidealnego ciała- też wiem tylko ja. Dziś jestem dumna z tego, że jestem kobietą. I jestem szczęśliwa, że „wyrosłam” z poczucia, że muszę być perfekcyjna. Moją kobiecą siłą jest to, że zaakceptowałam i pokochałam siebie w pełni. Kochane kobietki! Z okazji dnia kobiet życzę nam abyśmy były dla siebie większym wsparciem. Bądźmy dla siebie bardziej wyrozumiałe, nie krytykujmy się... Bo któż nas lepiej zrozumie niż druga kobieta...? Pięknego dnia!!! 💐💐💐#dzieńkobiet #siłajestkobietą #itsgoodtobewoman

A post shared by maria dejmek (@maria_dejmek) on

W ślady swoich rodziców poszedł tata Marii, Piotr Dejmek. Występował w filmach oraz serialach przez ponad 20 lat. Wczoraj minęła dziesiąta rocznica śmierci aktora – zmarł 20 kwietnia 2010 roku.

Bezpośrednią przyczyną śmierci Piotra Dejmka był rak.

Maria Dejmek wspomina tatę

Maria Dejmek z okazji rocznicy śmierci ojca udostępniła na Instagramie jego zdjęcie. Opisuje w nim sylwetkę taty, przybliżając ją tym, którzy nie pamiętają aktora, a także ujawniając, co sprawia jej ból.

„Robił najlepsze spagetti i naleśniki na świecie. Gdy kiedyś zadzwoniłam do niego o 5 rano, że zalało mi namiot, wsiadł w samochód i jechał po mnie 400 km. Miał alergie na spóźnialskich. Był poliglotą. Dużo czytał, ale zdarzało mu się nie kończyć książek. Nikt nie umiał wytłumaczyć fizyki i matematyk tak jak on(byłam mocno odporna na wiedzę z przedmiotów ścisłych) Kochał zwierzęta, pierwszy raz widziałam jak płakał, gdy odszedł nasz schorowany Bonzo. Jako córka czułam, się dla niego ważna. Gdyby nie palił dwóch paczek papierosów dziennie pewnie teraz bawiłby się ze swoim wnukiem, a ja mogłabym nadal słuchać jego rad i czarnego humoru. Dziś mija 10 lat od śmierci mojego taty. Nigdy nie przestanie mi Ciebie brakować, Tatku” – pisze aktorka.

View this post on Instagram

Robił najlepsze spagetti i naleśniki na świecie. Gdy kiedyś zadzwoniłam do niego o 5 rano, że zalało mi namiot, wsiadł w samochód i jechał po mnie 400 km. Miał alergie na spóźnialskich. Był poliglotą. Dużo czytał, ale zdarzało mu się nie kończyć książek. Nikt nie umiał wytłumaczyć fizyki i matematyk tak jak on(byłam mocno odporna na wiedzę z przedmiotów ścisłych)Kochał zwierzęta, pierwszy raz widziałam jak płakał, gdy odszedł nasz schorowany Bonzo. Jako córka czułam, się dla niego ważna. Gdyby nie palił dwóch paczek papierosów dziennie pewnie teraz bawiłby się ze swoim wnukiem, a ja mogłabym nadal słuchać jego rad i czarnego humoru. Dziś mija 10 lat od śmierci mojego taty. Nigdy nie przestanie mi Ciebie brakować, Tatku.

A post shared by maria dejmek (@maria_dejmek) on

Przypomnij sobie o… REPORTERKA NAGRAŁA FILMIK Z WŁASNEGO DOMU, NIE ZAUWAŻYŁA NAJWAŻNIEJSZEGO, ALE WTOPA

Jak informował portal Życie: SPRAWDZONY SPOSÓB NA REGENERACJĘ SKÓRY DŁONI. WYSTARCZY WYMIESZAĆ TRZY PROSTE SKŁADNIKI, A EFEKT BĘDZIE ZNIEWALAJĄCY

Portal Życie pisał również o… BŁYSZCZĄCA I CZYSTA ŁAZIENKA W KILKA CHWIL. SAMODZIELNIE PRZYGOTOWANY ŚRODEK, KTÓRY DA NAJLEPSZE REZULTATY