Rok temu studiująca na Uniwersytecie Jagiellońskim Kinga Duda, była jedną z wyróżnionych w konkursie prawniczym we Wiedniu studentek. W nagrodę córka prezydenta mogła udać się na trzymiesięczny staż do Londynu.

Kinga Duda interesuje się głównie międzynarodowym prawem handlowym i prywatnym, postępowaniem cywilnym i metodami alternatywnego sposobu rozstrzygania sporów.

Kinga Duda. Źródło: YouTube
Kinga Duda. Źródło: YouTube
Kinga Duda. Źródło: YouTube

Córka prezydenta skończyła studia prawnicze na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim w maju ubiegłego roku.

Kinga Duda udała się na niego w lutym, kiedy to na świecie powoli dochodziło do coraz większego rozrostu epidemii. W związku z tym Kinga Duda nie mogła wrócić do domu podczas świąt wielkiej nocy.

Kariera Kingi Dudy

Bycie córką prezydenta nie zapewni kariery ani nie zwalnia z obowiązku pracy, by się utrzymać. Bardzo dobrze wie o tym Kinga Duda – córka pary prezydenckiej, Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Okazało się, że od jakiegoś czasu śledziła rynek pracy, a teraz udało jej się dostać stanowisko.

Agata Duda pracuje jako młodszy prawnik (junior associate) w jednej z kancelarii w Warszawie. Poinformowała o tym za pomocą wpisu na LinkedIn.

Według informacji, które podała na swoim profilu na LinkedIn, 24-letnia Kinga Duda od listopada została młodszym prawnikiem w kancelarii Maruta Wachta w Warszawie.

To nie byle jaka firma – Maruta Wachta uznana jest za najlepszą firmę prawniczą w Polsce w 2018 roku, co potwierdza wygrana w „The Lawyer European Awards”.

Kinga Duda jest zakochana?

Życie prywatne Kingi Dudy objęte jest tajemnicą. Aktualnie córka prezydenta przebywa na stażu w Londynie. Kinga nie wróciła na święta do Polski. Było to spowodowane obecną sytuacją panującą na świecie. Czy córka prezydenta nie czuła się samotna?

Kinga Duda. Źródło: YouTube
Kinga Duda. Źródło: YouTube
Kinga Duda. Źródło: YouTube

Odpowiedz na to pytanie zdradził Andrzej Duda, który podczas jednego ze spotkań odpowiedział na bardzo intrygujące pytanie, czy Kinga ma chłopaka?

Jest osobą dorosłą, samodzielną, nie jest jeszcze zamężna. Ma chłopaka, jest z nim szczęśliwa, o ile wiem - powiedział prezydent.

Przypomnij sobie o… WOŚP ANGAŻUJE SIĘ W DZIAŁANIA PRZECIW KORONAWIRUSOWI. PIĘKNA AKCJA FUNDACJI JERZEGO OWSIAKA

Jak informował portal Życie: POLACY MOGĄ LICZYĆ NA DODATKOWE PIENIĄDZE. WSZYSTKO DZIĘKI OBNIŻCE, KTÓREJ NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Portal Życie pisał również o… MASECZKI OCHRONNE OD DZIŚ W OFERCIE ZNANEGO SKLEPU. ICH CENA JEST BARDZO KONKURENCYJNA