Pandemia koronawirusa to jedna z największych tego typu tragedii w ostatnich latach. By poradzić sobie z chorobą, władze państw potrzebują nie tylko środków finansowych, ale przede wszystkim odpowiedniego sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej.

Ogromną ofiarnością charakteryzuje się m.in. część gwiazd oraz celebrytów, które przeznaczają duże kwoty na rzecz walki z chorobą. Tym razem – jak zawsze, gdy jest taka potrzeba – do akcji włączyła się Fundacja WOŚP.

Wielki gest WOŚP

Fundacja Jurka Owsiaka już od ponad dwudziestu lat organizuje coroczne imprezy, podczas których zbierany jest specjalistyczny sprzęt dla szpitali. W tym roku suma, którą udało się zebrać, znów była rekordowa.

Jednak teraz, gdy środki w dużej mierze zostały rozdysponowane, a w Polsce rozszalała się pandemia koronawirusa, Jerzy Owsiak nie mógł tak tego zostawić. Jego fundacja zaczęła przeznaczać środki z Funduszu Interwencyjnego na pomoc Polakom.

Rezultat działań WOŚP jest niesamowity – szpitale oraz potrzebujące placówki dostaną ok. 2,6 miliona maseczek ochronnych, płyny dezynfekujące, mydła oraz przyłbice. Tylko w tym tygodniu rozdane zostanie pierwsze 1,6 miliona maseczek.

Następne maseczki trafią do Polski za ok. 2 tygodnie i wtedy zostaną rozesłane do potrzebujących placówek. Zainteresowani mogą sprawdzić, na jaką pomoc może liczyć każda z polskich placówek, która otrzyma wsparcie.

Fundusz Interwencyjny to jedna z rezerw WOŚP, wspierana nie tylko przez pieniądze, które Polacy z chęcią wrzucają do puszek podczas corocznych imprez, lecz również przez sponsorów. Obecnie WOŚP przeznaczył 36 mln zł na pomoc w walce z koronawirusem, a 12,7 mln zł to pieniądze z Funduszu Interwencyjnego.

Jerzy Owsiak zaznaczał, że pieniądze przydadzą się przede wszystkim na tzw. środki ochrony osobistej, lecz zostanie z nich zakupiony także sprzęt medyczny.

Przypomnij sobie o… CÓRKA JOANNY KRUPY TO PRAWDZIWA MODNISIA. JEJ OSTATNIA STYLIZACJA TO ABSOLUTNY KRZYK MODY

Jak informował portal Życie: DODA ŚWIĘTUJE JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH DNI W SWOIM ŻYCIU. ZDRADZA PRZY TYM NAJSKRYTSZĄ TAJEMNICĘ

Portal Życie pisał również o… CZY DZIECI POWINNY WRÓCIĆ DO SZKÓŁ? RODZICE MAJĄ SWOJE ZDANIE, JAKIE