Jeden z bardzo popularnych nawyków ma ogromny wpływ na przenoszenie koronawirusa. Immunolodzy ostrzegają, należy jak najszybciej zaprzestać jego wykonywania. O co chodzi?

Koronawirus bardzo mocno wpływa na nasze codzienne życie. Już nikt nie ma wątpliwości – to niezwykle poważna sprawa, a zagrożenie jest realne i to od nas zależy, jak rozwinie się sytuacja. Władze nie ukrywają, że im ściślej Polacy będą przestrzegać zaleceń, tym szybciej uporamy się z pandemią.

Zmiana powinna także dotknąć naszego zachowania. Jak twierdzi znany immunolog, jeden z naszych nawyków ma ogromny wpływ na przenoszenie się wirusa. 

Podawanie ręki, gest. Źródło: YouTube
Podawanie ręki, gest. Źródło: YouTube
Podawanie ręki, gest. Źródło: YouTube

 Jak przekazuje portal o2, znany amerykański immunolog poinformował o tym, w jaki sposób panująca pandemia może wpłynąć na nasze zachowanie w przyszłości. Zdaniem naukowca koronawirus może pozostawić w naszych nawykach ogromne ślady.

Popularnych gest może wkrótce przestać istnieć

Anthony Fauci zwrócił uwagę na podstawowy gest, wykonywany przez miliardy ludzi na całym świecie. Chodzi o podawanie sobie dłoni na powitanie. Zdaniem lekarza zwyczaj ten zniknie razem z wygaśnięciem pandemii, ponieważ ludzie są zaprzestaną zwyczaju podawania sobie dłoni na powitanie. To właśnie ten gest odgrywa ogromną rolę w zarażaniu się różnymi chorobami między ludźmi.

Powinniśmy jako społeczeństwo po prostu zapomnieć o uściskach dłoni, nie musimy tego robić. – alarmuje immunolog.  

Przypomnij sobie o… CZY DOSTANIEMY MANDAT ZA WYJAZD DO RODZINY NA WIELKANOC? PRAWNICY I POLICJA UDZIELAJĄ WYJAŚNIEŃ