Nie każdy z nas ma rękę do kwiatów. Jak się okazuje wcale nie trzeba je mieć. Wystarczy wykorzystać pewne triki. Przeczytaj i dowiedz się jakie.

Niektóre triki okazują się naprawdę przydatne

Jednym z trików, który na dobre zagości w waszych domach jest ten, który pozwoli waszym storczyka znów cieszyć się pięknymi i okazał mi kwiatami. Przeczytaj a dowiesz się jak dbać o to, by twoje storczyki kwitły długo i efektownie.

Sposób na piękne storczyki

Storczyki zaliczają się do najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych. Aby kwitły przez cały rok, potrzebują jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Gdy odpowiednio dba się o te kwiaty, kwitną niemal przez cały rok. Potrzebują jedynie krótkiej przerwy i wypuszczą kwiaty od nowa. Jedno kwitnienie storczyka może trwać nawet do pół roku, zależnie od gatunku.

Orchidee, inaczej storczyki, pochodzą z dżungli, gdzie rosną w koronach tropikalnych drzew. Świetnie sprawdzają się jako rośliny domowe, ponieważ są niezwykle okazałe.

Co trzeba zrobić by twoje storczyki były okazałe? Sporo osób zachwyciło się sposobem pewnej internautki, która postanowiła podzielić swoim drinkiem. Kobieta zdecydowała się oczyścić korzenie storczyka ziemi. Storczyki bez podłoża umieściła w wazonie wypełnionym wodą. Pozwoliło to korzeniom cieszyć się nielimitowanym dostępem do światła, co korzystnie wpłynęło na ich rozrost. Aby uzyskać zadowalający efekt wystarczą dwa tygodnie. 

Przypomnij sobie o: NIETYPOWE ZASTOSOWANIE SODY OCZYSZCZONEJ. NIE MIAŁEŚ O NICH POJĘCIA