Koronawirus to choroba, która w ostatnim czasie potrafi wywołać naprawdę paniczne reakcje. Śmiertelny wirus panoszy się już w ponad dziewięćdziesięciu krajach świata, w tym również w Polsce.

Jak stwierdził Szef WHO, nie jest on niemożliwą do zatrzymania epidemią grypy, wbrew przeciwnie, są środki pozwalające na zatrzymanie jego rozprzestrzeniania.

- Ten wirus ma potencjał do tego, żeby spowodować pandemię. To nie jest czas na strach. To czas na podjęcie działań w celu zapobiegania zakażeniom i ratowania życia – mówił szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Koronawirus w Polsce

4 marca oficjalnie podano do informacji, że groźna choroba dotarła także do naszego kraju. Pierwszym zarażonym był mężczyzna przebywający w szpitalu w Zielonej Górze.

Już w poniedziałek liczba zarażonych wzrosła do 16 przypadków. Podjęto dodatkowe kroki w postaci poddania kwarantannie ponad 900 osób, a niemal 200 osób przebywa w szpitalach.

Groźna choroba sieje postrach i z jej powodu odwołuje się kolejne koncerty oraz wydarzenia kulturalne. To przekłada się na realne straty gwiazd.

Gwiazdy odnotowują ogromne straty

Koncerty, które miały odbyć się w najbliższym czasie, są odwoływane na potęgę. To bezpośrednio dotyka tych, którzy mieli na nich występować.

Media dotarły do informacji o stratach, jakie odnotowują gwiazdy z powodu koronawirusa. W przypadku Kayah oraz Andrzeja Piasecznego mowa o stratach co najmniej po 35 tys. zł, Ania Karwan, której koncert także się nie odbędzie, będzie stratna o 25 tys. zł.

Agnieszka Chylińska planowała koncert w Zielonej Górze na 25-lecie kariery. Wydarzenie zostanie przełożone na inny termin.

Z kolei Majka Jeżowska miała wyruszyć w trasę koncertową po szkołach, jednak całość została odwołana. Spowoduje to, że piosenkarka straci ok. 50 tys. zł.

Przypomnij sobie o… POPULARNA SIEĆ SKLEPÓW DBA O ZDROWIE SWOICH KLIENTÓW. PRZEZNACZA NA TO BLISKO 30 TYSIĘCY GODZIN W MIESIĄCU

Jak informował portal Życie: BABA WANGA PRZEWIDUJE, CO ZDARZY SIĘ W 2020 ROKU. OBY JEJ PRZEPOWIEDNIE SIĘ NIE ZIŚCIŁY

Portal Życie pisał również o… HOROSKOP NA 10 MARCA 2020 ROKU DLA WSZYSTKICH ZNAKÓW ZODIAKU