Bukiety kwiatów to piękne prezenty, które można sprawić kobietom z różnych okazji lub również bez żadnej okazji. Niejednokrotnie potrafią sprawić więcej radości niż czekoladki czy inne drobne upominki – kwiaty nie tylko pięknie wyglądają i pachną, ale poprzez ich kolor oraz rodzaj osoba obdarowująca może pokazać swoje uczucia względem obdarowanej.

Niemal wszystkie kobiety kochają otrzymywać kwiaty, które później są piękną ozdobą całego domu i przypominają o osobie, która je podarowała. Wyglądają nieziemsko, a odpowiednio wkomponowane we wnętrze nadadzą mu niesamowitego charakteru.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że po kilku dniach od włożenia do wazonu nasze kwiaty nie będą prezentowały się już tak zjawiskowo. Cięte rośliny mają to do siebie, że bardzo szybko tracą świeżość i zaczynają więdnąć.

Istnieją jednak sposoby, które pozwolą dać im drugie życie – i to dosłownie.

Co zrobić z łodygami zwiędłych róż?

Róże to ulubione kwiaty kobiet. Teraz, po Dniu Kobiet, zapewne znajdują się w wazonach w wielu domach.

Za kilka dni większość posiadaczek cudownych bukietów oraz pojedynczych róż zacznie zastanawiać się nad tym, co z nimi począć. Zwykle nieświeże kwiaty, które przestają być ozdobą, są suszone lub wyrzucane.

Co jednak zrobić, by nie musieć pozbywać się tych pięknych kwiatów? Jest pewne bardzo proste rozwiązanie.

Gdy róże zwiędną, należy odciąć liście i kwiat z rośliny. Następnie przeciąć jej łodygę około 3 cm pod kwiatem, pamiętając o zachowaniu kąta 45 stopni.

Potrzebny będzie także ziemniak. Należy wydrążyć w nim dziurkę, w którą zmieści się łodyga, by być stabilna.

Później włożyć ziemniaka z łodygą do donicy na głębokość ok. 5 cm. Całość zasypać ziemią.

Naszykować plastikową butelkę, zdjąć z niej korek oraz odciąć dno. Wstawić butelkę do ziemi tak, by łodyga znalazła się w środku – to sprawi, że róża będzie miała dobre warunki do rośnięcia.

Podlewać różę, nie wlewając wody do butelki. Potrzeba tylko trochę czasu i róża urośnie na tyle, że można przesadzić ją do ogródka.

Przypomnij sobie o… MARYLA RODOWICZ WYSZŁA Z SALI SĄDOWEJ ZE ŁZAMI W OCZACH. POCIESZYŁY JĄ PIĘKNE KWIATY OD MĘŻCZYZNY

Jak informował portal Życie: STARSZE MAŁŻEŃSTWO STRACIŁO DOM, GDY WNUK SPRZEDAŁ GO BEZ ICH WIEDZY. MUSIELI SIĘ WYPROWADZIĆ

Portal Życie pisał również o… PRAWDZIWE UCZUCIE NIGDY NIE WYGASA. TO STARSZE MAŁŻEŃSTWO JEST DOSKONAŁYM DOWODEM