Karol Strasburger to jeden z najpopularniejszych prezenterów Telewizji Polskiej. Od jakiegoś czasu mężczyzna, ma okazję sprawdzić się w roli taty. Prezenter niedawno powitał na świecie swoją córeczkę.

Choć Karol Strasburger głównie znany jest z kultowego programu „Familiada”, który prowadzi niezmiennie od 1994 roku, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie był to jego telewizyjny debiut.

Kim z wykształcenia jest znany prezenter?

Choć od wielu lat Karol Strasburger wierny jest „Familiadzie”, jego przygoda ze szklanym ekranem rozpoczęła się zupełnie inaczej. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że słynący z mało śmiesznych żartów prezenter z wyksztalcenia jest… aktorem. Karol Strasburger ukończył wydział aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.

Po raz pierwszy mężczyzna zadebiutował w 1970 roku. Zagrał wówczas w serialu pt. „Kolumbowie”. Nie była to jego jedyna aktorska przygoda, mężczyzna zagrał w wielu wschodnioniemieckich i czechosłowackich filmach.

Kiedy skończył szkolę rozpoczął prace w Teatrze Dramatycznym. To właśnie dzięki „Familiadzie” porzucił aktorstwo.

Karol Strasburger poświecił się roli ojca

Dziś Karol Strasburger w pełni poświecił się ojcostwu. Jak wyznaje prowadzący, jego decyzja o późnym ojcostwie była świadoma. Wchodząc w związek z młodszą kobietą, przewidywał jej potrzebę zastania matką, a także to, że nie będzie dla swojego dziecka młodym, energicznym ojcem.

Jak zapewniał Strasburger, nie ma idealnego wieku na zostanie ojcem. Zdaniem prezentera to młodzi ludzie postrzegają osoby w jego wieku jako słabe i niedołężne. Tak jednak nie jest. Karol Strasburger stwierdził, że młodość jest stanem umysłu.

To my decydujemy o tym, czy słuchamy społeczeństwa i postrzegamy się jako osoby stare, które nie powinny być w pewnych dziedzinach aktywne czy robimy to, co chcemy niezależnie od wieku w jakim jesteśmy.

Przypomnij sobie o… "DOPIERO MACIERZYŃSTWO UŚWIADOMIŁO MI, ŻE WSZYSTKO JEST PO COŚ". ANNA DERESZOWSKA W SZCZEREJ ROZMOWIE O TYM, JAK BYCIE MAMĄ ZMIENIŁO JEJ ŻYCIE