Bez wątpienia Zenek Martyniuk jest jednym z najpopularniejszych wokalistów muzyki disco polo. Wokalista grupy „Akcent” przez wielu został okrzyknięty jej królem.

Nic dziwnego, gdyż jego piosenki cieszą się ogromną popularnością, a sam Martyniuk pojawia się na największych imprezach w kraju.

Jednak choć Zenek to postać bardzo popularna i lubiana przez Polaków, na swoim koncie ma nie tylko sukcesy. Od dłuższego czasu sporo komentarzy dotyczyło filmu „Zenek”, który miał pokazywać, jak rozpoczęła się kariera słynnego wokalisty oraz jak wyglądało jego życie prywatne, gdy zaczął osiągać sukcesy zawodowe.

Film o Zenku Martyniuku to katastrofa?

Zenek Martyniuk oraz producenci produkcji bardzo długo dopracowywali to, co widzowie mogą oglądać w kinach. I choć premiera przyciągnęła wielkie gwiazdy, a prowadzona kampania marketingowa pozwalała myśleć, że film będzie naprawdę wysokobudżetowy oraz przede wszystkim popularny, nie wszystko się udało.

Film „Zenek” został wyprodukowany przez Telewizję Polską. Przypominano o produkcji w każdym wydaniu wieczornych wiadomości.

Jednak i Zenek, i Telewizja Polska woleliby pewnie zapomnieć o wynikach filmu. Produkcja konkurowała z głośną ekranizacją powieści Blanki Lipińskiej, „365 dni”, i przegrała tę walkę z kretesem.

Tylko w pierwszy weekend po premierze „365 dni” przyciągnęło do kin około 485 tysięcy osób, podczas gdy „Zenek” osiągnął dużo gorsze wyniki – w tym samym czasie film obejrzało około 240 tysięcy osób.

Jak podaje IMDb, film o Martyniuku uplasował się na drugim miejscu na liście najgorszych filmów w 2020 roku! Otrzymał ocenę 1,5. Pierwsze miejsce należy do komedii „Laz Kit”, która otrzymała ocenę 1,1.

Wiele osób tłumaczy brak sukcesu filmu faktem, że wielu fanów Zenka Martyniuka mieszka na wsiach oraz w mniejszych miasteczkach, w których nie ma dostępu do kin. Podkreśla się także, że opinie krytyków (zwykle ok. 4,2/10) oraz widzów (2/10) w popularnych serwisach mogą odstraszać osoby zainteresowane pójściem do kina.

Przypomnij sobie o… TO MIAŁA BYĆ ZWYKŁA CEREMONIA. KIEDY PRZYSZEDŁ CZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI, PAN MŁODY ZWRÓCIŁ SIĘ DO INNEJ KOBIETY

Jak informował portal Życie: JAKIE ZDANIE NA TEMAT PĄCZKÓW MA ROBERT MAKŁOWICZ? ZNANY KUCHARZ I KRYTYK KULINARNY NIE JEST ENTUZJASTĄ TŁUSTEGO CZWARTKU

Portal Życie pisał również o… ZENEK MARTYNIUK OPOWIEDZIAŁ O SWOICH PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ. ZAMIERZA ZMIENIĆ BRANŻĘ