To już rok od momentu, w którym królowa Elżbieta II zrzekła się swojego prawa jazdy. Decyzja monarchini spowodowana była jej wiekiem, a także niebezpieczeństwami, jakie mógłby spowodować on w ruchu drogowym. Co ciekawe, brytyjskie media donoszą, że królowa w dalszym ciągu prowadzi samochód. Dlaczego?

Wypadek spowodowany przez księcia Filipa

Nie tylko królowa zrzekła się swoich uprawnień do prowadzenia pojazdów. 17 stycznia jej mąż, książę Filip miał wypadek samochodowy. Ostatecznie nic nikomu się nie stało, ale wydarzenie to spowodowało ogromne zamieszanie na Wyspach Brytyjskich.

Dyskutowano przede wszystkim o tym, że 98-letni książę nie powinien już prowadzić auta.Elżbieta II zareagowała natychmiast. Najprawdopodobniej z powodu jej nacisków, książę Filip wyraził skruchę i zrezygnował z prawa jazdy.

„Po gruntownym namyśle książę Edynburga podjął decyzję o dobrowolnym zrzeczeniu się prawa jazdy” – napisano wówczas na oficjalnym profilu pałacu.

Królowa Elżbieta prowadzi samochód

Jak się okazuje, królowa nie zrezygnowała z jazdy samochodem. W brytyjskiej prasie, co chwilę pojawiają się zdjęcia Elżbiety II, która – nie tylko na terenie pałacu, ale także po ulicach miasta, jeździ swoim Range Roverem.

Brytyjczycy są zdziwieni. Dlaczego królowa, która oficjalnie zrzekła się prawa jazdy, dalej siada za kółkiem? Sprawa okazuje się być banalnie prosta. Ma do tego prawo.

Elżbieta II jako królowa może prowadzić samochód bez żadnego dokumentu. Co ciekawe, auto królowej nie posiada nawet rejestracji, a sama monarchini nie ma nikogo nad sobą, co czyni ja nietykaną. Dlatego też, królowa Elżbieta ma pełne prawo do jazdy bez uprawnień.

Przypomnij sobie o… KRÓLOWA ELŻBIETA II ZNIKNĘŁA I OD RAZU POJAWIŁY SIĘ PLOTKI. „BYŁA BARDZO CHORA I WIELU MYŚLI O ZŁYCH, ALE NIEUNIKNIONYCH RZECZACH”

Portal Życie pisał również o… CZY KSIĄŻĘ HARRY NIE JEST SYNEM KAROLA? SĄ JAK DWIE KROPLE WODY Z KOCHANKIEM KSIĘŻNEJ DIANY