Ostatnie dni nie są dla Ani Lewandowskiej łaskawe. Zmęczona ciążą trenerka zmaga się z chorobą córki. Celebrytka przyznaje, że nie sypia już trzecią noc, a jej przeziębiona córeczka Klara, także bardzo się męczy.

Anna Lewandowska sięga po niekonwencjonalne sposoby leczenia

Z tego powodu zmartwiona mama, postanowiła sięgnąć po alternatywne metody leczenia. Zdaniem trenerki i dietetyczki, najlepszym domowym, zdrowym i ekologicznym sposobem na przeziębienie jest… gęsi smalec.

Aby „lek” zadziałał, należy go użyć jak maści. Z tego powodu, Anna Lewandowska zdecydowała się posmarować klatkę piersiową córki gęsim smalcem.

Jak zaleca celebrytka, aby sposób był skuteczny, należy smalec wsmarować w skórę, przykryć pergaminem i owinąć kocem.

Leczenie naturalnymi metodami opartymi na przepisach naszych babć staje się coraz bardziej popularne. Jedną z takich metod jest okład ze smalcu. Pomoże ci on w walce z kaszlem – pisze Anna na swoim blogu Healthy Plann by Ann.

Czy Lewandowska ma rację?

Sposób ze smalcem znany i stosowany był przez nasze prababcie i babcie. Co do jego skuteczności – nie ma oficjalnego potwierdzenia. W sieci znajdują się różne informacje, często sprzeczne, przez co ciężko jest osobiście rozstrzygnąć prawdziwość tej metody.

Zdaniem lekarza i blogera – Łukasza Durajskiego, który odniósł się do wpisu celebrytki, stwierdza, że nie ma dowodów, które pozwoliłyby nazwać tę dość niekonwencjonalną metodę – skuteczną.

Słowa lekarza pediatry, który na co dzień toczy walki z najgorszymi i często robiącymi naprawdę wiele złego mitami, ze spokojem można przyjąć za prawdziwe.

View this post on Instagram

#DoktorekObalaMity #BujdaMedyczna Kochani dzisiaj zalała mnie fala pytań o skuteczność gęsiego smalcu na kaszel i przeziębienie w związku z wpisem @annalewandowskahpba @babybyann Skąd w ogóle pomysł? Oczywiście to jedna z magicznych metod stosowanych w medycynie ludowej. Niestety jego działanie pozostaje tylko w sferze marzeń, magii i domysłów. Jednak NIE MA dowodów naukowych, które potwierdzają te właściwości lecznicze smalcu z gęsi, dlatego nie zaleca się go stosować jako metody leczenia. Czyżby kolejna nominacja do #biologicznabzduraroku @to.tylko.teoria ? @crazynauka co wy na to? _____________ Na czym opiera się medycyna ludowa? NA GDYBANIU I DOMYSŁACH "Gęsi smalec to PODOBNO sprawdzony sposób na przeziębienie." "W lecznictwie ludowym czystym gęsim smalcem smaruje się klatkę piersiową i plecy przed snem." "PODOBNO gęsi smalec jest też skuteczny w leczeniu bólu stawów, bioder oraz kręgosłupa." PoradnikZdrowie.pl ____________ #NaukaRządzi #PoProstu #medycynaludowa #alternatywaNIEmedycyna #zdrowiedziecka #omg #🤦‍♂️

A post shared by Łukasz Durajski (@doktorekradzi) on

Sam gęsi smalec z pewnością nie wyrządzi krzywdy dziecku, ale także nie pomoże. W przypadku przeziębienia najważniejsza jest wizyta u lekarza i stosowanie się do zaleconych przez niego sposobów i środków leczenia.