W ostatnich miesiącach Elżbieta II musi mierzyć się z wieloma problemami. Z czołówek gazet nie znikają informacje o problemach Harry'ego i Meghan, którzy chcą zrezygnować z pełnienia obowiązków służbowych członków rodziny królewskiej. To zaledwie czubek góry lodowej…

Wystarczy tylko przypomnieć aferę dotyczącą udziału księcia Andrzeja w skandalu pedofilskim i jego rezygnację z pełnienia publicznych obowiązków. Zrobił to, by chronić nadszarpnięty wizerunek brytyjskiej monarchii.

Sędziwa monarchini musi się również mierzyć ze skandalem, który w ubiegłym tygodniu wywołała jej wnuczka, Zara Tindall. Jedyna córka angielskiej księżniczki Anny została przyłapana na łamaniu przepisów drogowych.

Kobieta znacznie przekroczyła prędkość (jechała z prędkością 147 km/h w miejscu, w którym dozwolone było jedynie 70 km/h). Teraz zostało jej odebrane prawo jazdy na okres 6 miesięcy. Wnuczka królowej Elżbiety II będzie musiała także zapłacić grzywnę w wysokości około 3,5 tys. zł.

Elżbieta II na emeryturze?

Być może już niedługo królowa Elżbieta II uda się na zasłużoną emeryturę. Pojawiły się bowiem pogłoski, że monarchini wybrała osobę, która ją zastąpi. Podobno ustalono już datę koronacji!

Serwis InTouch podaje, że królowa Elżbieta II nie popiera pomysłu, by władzę w Wielkiej Brytanii objął jej syn i spadkobierca, książę Karol. Podobno kobieta uważa, że Karol nie nadaje się na regenta.

Nie jest tajemnicą, że królowa Elżbieta II dużo chętniej widziałaby na tronie swojego wnuka, księcia Williama. On i księżna Kate cieszą się nieskazitelną opinią i ogromnym uwielbieniem wśród poddanych.

Para od kilku lat jest małżeństwem i doczekała się już trójki dzieci. Choć zdają sobie sprawę, że pewnego dnia obejmą władzę w Wielkiej Brytanii, starają się żyć jak normalni ludzie.

Tymczasem uważni obserwatorzy rodziny królewskiej podkreślają, że być może Cambridge’owie zostaną koronowani szybciej, niż przypuszczają. InTouch podkreśla, że królowa wolałaby, aby to William i Kate objęli jej spuściznę:

Królowa uznała, że ​​lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpi, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny.

Podobno monarchini zorganizowała już w tej sprawie spotkanie rodzinne. To właśnie na nim ogłosiła, że ​​jej wnuk William oraz jego żona Kate zostaną następnym królem i królową Wielkiej Brytanii.

Tabloid zapewnia, że do koronacji dojdzie jeszcze w tym roku. Uroczystość ma się odbyć już nadchodzącego lata, a jej organizacja będzie kosztowała około miliarda dolarów:

Tego lata w opactwie Westminster odbędzie się telewizyjna koronacja kosztująca 1 miliard dolarów.

Warto jednak wspomnieć, że królowa Elżbieta II nie może samodzielnie wybrać swojego następcy. Wszelkie przepisy dotyczące sukcesji pochodzą bowiem od Parlamentu, a nie od monarchy.

Choć królowa Elżbieta II cieszy się wśród brytyjskiego społeczeństwa ogromnym szacunkiem, nie może jednak złamać tamtejszego prawa. Nie powinna zatem wybierać następnego króla i królowej. Według brytyjskich przepisów na tronie powinien zastąpić ją król Karol.

W królewskiej rodzinie szykuje się rok pełen emocji. Odejście Meghan i Harry’ego oraz nadchodząca koronacja następcy Elżbiety II mogą na zawsze odmienić wizerunek brytyjskiej monarchii.

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... KONFLIKT MEGHAN MARKLE I KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. JAK REAGUJE DONALD TRUMP

Warto sobie przypomnieć... NIEWIARYGODNE DONIESIENIA. KSIĄŻĘ HARRY I MEGHAN MARKLE ROZSTALI SIĘ? NIEWYKLUCZONE, ŻE SPRAWA SKOŃCZY SIĘ W SĄDZIE

Portal "Życie" informował także... NA TEN WYWIAD CZEKA CAŁY ŚWIAT. KSIĄŻE HARRY I MEGHAN MARKLE UJAWNIĄ POWODY WYPISANIA SIĘ Z RODZINY KRÓLEWSKIEJ