Zenek Martyniuk na polskiej scenie muzyki discopolowej funkcjonuje od lat. Lider zespołu "Akcent" od 1989 roku regularnie koncertuje. I choć, od początku jego utwory podobały się słuchaczom muzyki tanecznej, prawdziwą sławę przyniósła mu piosenka "Przez Twe oczy zielone".

Utwór ten się hitem w całym kraju. W tym czasie Zenek Martyniuk zaczął pojawiać się na największych imprezach muzycznych w Polsce. Nie zabrakło go również na tegorocznym "Sylwestrze Marzeń z Dwójką" w Zakopanem.

Jak stwierdził sam prezes Telewizji Polskiej - Jacek Kurski, to właśnie występ Zenka Martyniuka zaliczył największą oglądalność podczas szalonej, imprezowej nocy 2019 roku.

Jednak cena sławy jest wysoka...

Król muzyki disco polo przyznaje, że uwielbia koncertować i dawać fanom radość. To, co robi jest jego niekwestionowaną pasją, jednak sława ma swoją cenę.

Bycie popularnym ma jednak swoje wady. I choć wydawać by się mogło, że obecny w show-biznesie od 30 lat Zenek Martyniuk jest przyzwyczajony do życia na świeczniku, okazuje się, że artysta miewa momenty, w których wolałby być przeciętnym, szarym człowiekiem.

Chodzi oczywiście o całodobowe bycie na obiektywach fotoreporterów. Martyniuk przyznaje, że życie z paparazzi u boku bywa uciążliwe, zwłaszcza, gdy powody do zdjęć są wyszukiwane na siłę.

"Takich sytuacji nie lubię za bardzo"

W jednym z wywiadów dla "Super Expressu" wokalista zdradził, co najbardziej przeszkadza mu w byciu osobą publiczną.

"Jestem osobą publiczną. To się wiąże z tym, że gdziekolwiek się nie pojawię, to zaraz są fotoreporterzy, robią zdjęcia z ukrycia. Nie lubię takich zdjęć w ogóle. Ja bardzo chętnie pozuję do zdjęć. Jak nie ma drugiego koncertu to zostaję godzinę, dwie, trzy, piszę autografy, robię zdjęcia, a takie zdjęcia z robione z ukrycia: "tu Zenek płaci gotówką", "tu coś kupuje" (...) to takich sytuacji nie lubię za bardzo."

Trudno się dziwić liderowi "Akcentu", w końcu życie gwiazd nie jest usłane różami, a popularnym się jest nawet po zejściu ze sceny.

Przypomnij sobie o: ZENEK MARTYNIUK BĘDZIE KANDYDATEM POLSKI NA EUROWIZJI? JEST KOMENTARZ GWIAZDORA DISCO POLO

Jak informował portal "Życie": FILIP CHAJZER UDOSTĘPNIŁ ZDJĘCIE Z MŁODOŚCI. JAK DZIENNIKARZ WYGLĄDAŁ NA STUDNIÓWCE

Portal "Życie" pisał również: TEGO JESZCZE NIE BYŁO. JAROSŁAW KACZYŃSKI DOSTAŁ WŁASNY SAMOLOT. JAK WYGLĄDA W ŚRODKU