Niedawno głośno było o tym, że Artur Żmijewski wcielający się od wielu lat w rolę proboszcza sandomierskiej parafii planuje odejść z serialu "Ojciec Mateusz". Czy w nowych odcinkach, które zostaną wyemitowane od marca w TVP1 zastąpi go Mikołaj Roznerski?

Jak się okazuje aktor nominowany w tym roku do Telekamery "Tele Tygodnia", znany jako Marcin w "M jak miłość" wcielił się w rolę księdza Walerego Opałka, który pojawi się w Sandomierzu i przejmie obowiązki księdza Mateusza Żmigrodzkiego.

View this post on Instagram

#like #my #job😜

A post shared by Mikołaj Roznerski (@mroznerski) on

Czy to oznacza, że nie zobaczymy już Artuta Żmijewskiego, który z serialem jest związany od 2008 roku? Według informacji podanych na światseriali.pl w jednym z najnowszych odcinków 28. serii ojciec Mateusz ma wyjechać na rekolekcje kontemplacyjne do klasztoru kamedułów w Krakowie.

Mikołaj Roznerski wcieli się w rolę Walerego Opałka

W czasie nieobecności ojca Mateusza obowiązki proboszcza przejmie młody i dobrze wykształcony ksiądz. Zostanie on oddelegowany do Sandomierza przez biskupa pomimo sprzeciu księdza Jacka. Czy nowy duchowny zostanie w mieście na dłużej? A może na stałe zajmie miejsce uwielbianego przez wszystkich parafian księdza Mateusza?

Twórcy serialu póki co nie zdradzają zbyt wiele. Pewne jest jednak to, że ksiądz Walery zamieszka na plebanii i bardzo szybko zbudzi sympatię Natalii i babci Lucyny. Co więcej polubi go także Nocula, który już po pierwszej rozmowie z nim stwierdzi, że jest godnym następcą ojca Mateusza.

View this post on Instagram

#new #project 😜

A post shared by Mikołaj Roznerski (@mroznerski) on

Ojciec Mateusz będzie miał sobowtóra?

Według najnowszych informacji w czasie nieobecności księdza Żmigrockiego do Sandomierza przyjedzie… jego sobowtór! Oszust, który podawać się będzie za duchownego będzie w ten sposób chciał wyłudzić od mieszkańców miasteczka pieniądze na kościół. Na szczęście policja bardzo szybko złapie fałszywego proboszcza. Skomplikowaną zagadkę kryminalną związaną z jego działaniem pomoże rozwiązać komendantowi Możejce ksiądz Walery.

Przy okazji okaże się, że prawdziwy Żmigrodzki pewien czas wcześniej rzekomo opuścił siedzibę zakonu kamedułów i ślad po nim zaginął. Natalia będzie miała pewność, że ksiądz został zamordowany, a jego miejsce na zawsze zajmie Walery Opałek.

Może zainteresuje Cię to: Z SERIALU PRZED OŁTARZ! CZY MIKOŁAJ ROZNERSKI I ADRIANNA KALSA WZIĘLI ŚLUB

Zobacz także: CZY WIDZOWIE BĘDĄ MUSIELI POŻEGNAĆ "OJCA MATEUSZA"? W SERIALU DOJDZIE DO SENSACYJNEGO ZWROTU AKCJI

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: TEN KSIĄDZ DAJE PRZYKŁAD INNYM DUCHOWNYM. ZROBIŁ COŚ JAKO PIERWSZY W POLSCE. "MUSIMY TO BOGACTWO PRZEKAZAĆ NASTĘPNYM POKOLENIOM"