Konkurs Miss Polski 2019 odbył się w ramach Festiwalu Piękna trwającego w Katowicach. Wcześniej w ramach imprezy odbyły się też gale: Miss Supranational 2019 oraz Mister Supranational 2019. Festiwal odbywał się w dniach 6 - 8 grudnia.

Jubileuszowa gala odbyła się w niedzielę, 8 grudnia. Już po raz 30. wybrano najpiękniejszą Polkę w konkursie Miss Polski. Koronę otrzymała 19-letnia Magdalena Kasiborska. I wicemiss została Natalia Piguła, miejsce II wicemiss zajęła Marta Skwierczyńska.

Magdalena Kasiborska wcześniej zdobyła tytuł Miss Beskidów 2019. 19-latka zaczęła niedawno studia na kierunku kosmetologia. Marzy jednak, aby kształcić się na studiach medycznych. Kasiborska związana jest z tańcem i muzyką. Przez 8 lat tańczyła taniec towarzyski. Obecnie chodzi do szkoły wokalnej i gra na fortepianie.

Ta wiadomość zmartwi zapewne wielbicieli urody 19-latki. Najpiękniejsza Polka jest obecnie w związku z Filipem, studentem medycyny.

Magdalena Kasiborska oprócz korony Miss Polski otrzymała również nagrody o wartości 100 tysięcy złotych. Tytuł Najpiękniejszej Polki umożliwi jej również start w międzynarodowych konkursach piękności.

Finałowa gala Miss Polski 2019 odbyła się 8 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i była transmitowana przez telewizję Polsat. Poprowadzili ją Paulina Sykut-Jeżyna oraz Krzysztof Ibisz. Na backstagu rozmowy z kandydatkami prowadziła Agnieszka Hyży.

Z okazji jubileuszu 30-lecia konkursu emitowane były też materiały archiwalne. Komentowaniem ich zajmował się Zygmunt Chajzer, który poprowadził pierwszą galę wyborów Miss Polska, która miała miejsce 30 lat temu.

Przypomnij sobie o… MISS POLONIA 2019 JUŻ WYBRANA! CZY ZASŁUGUJE NA TYTUŁ NAJPIĘKNIEJSZEJ POLKI [ZDJĘCIA]

Jak informował portal Życie: MISS POLONIA SZYKUJE KREACJE NA KONKURS MISS WORLD. POLACY MOGĄ POMÓC JEJ WYBRAĆ SUKNIĘ NA FINAŁ

Portal Życie pisał również o… TO ZDJĘCIE ROBI FURORĘ W SIECI. MAŁGORZATA SOCHA ZAPOZOWAŁA Z ROKSANĄ WĘGIEL