Roksana Węgiel znana jest szerszej publiczności ze swojego ubiegłorocznego zwycięstwa w programie Eurowizja Junior. To właśnie ono zapoczątkowało dobrą passę naszego kraju. Przypomnijmy, że Polska jako pierwszy kraj w historii zwyciężyła konkurs Eurowizja Junior dwa razy z rzędu.

14-letnia Roksana Węgiel ma na swoim koncie wiele popularnych hitów i jest postrzegana jako wielka gwiazda młodego pokolenia. Jej fenomen od dawna intryguje media.

Niedawno w programie „Uwaga! Kulisy sławy” na temat jej popularności wypowiedzieli się rodzice nastolatki. Okazało się, że młoda gwiazda niechętnie podchodzi do wykonywania domowych obowiązków:

Roksana nie lubi sprzątać, aczkolwiek ją zmuszamy. Po przyjeździe mówię jej: „ogarnij ten pokój, kobieto”. W domu traktujemy się normalnie, bez żadnych taryf ulgowych. Każdy ma jakieś obowiązki, które staramy się wypełniać.

Roksana Węgiel podkreśla, że sama nie czuje się gwiazdą. W programie „Uwaga! Kulisy sławy” zdobyła się na wzruszające wyznanie:

Czasami jak widzę ten tłum pod sceną to mam wrażenie, że oni nie przyszli na mój koncert. Nie mogę uwierzyć, bo tych ludzi jest czasami naprawdę mnóstwo. To jest niesamowite, że jeszcze dwa lata temu byłam tak naprawdę anonimową osobą, a teraz tyle fanów stoi pod sceną.

Z reportażu dowiadujemy się również, w jaki sposób rozpoczęła się kariera Roksany Węgiel. Okazało się, że 14-letnia piosenkarka wcześniej trenowała judo! To właśnie na obozie sportowym odkryła, że jej pasją jej śpiew. Jej trener podkreślił:

Tak się wyłonił talent Roksanki. Zrobiliśmy konkurs karaoke, gdzie wszystkie dzieci mają okazję zaśpiewania. Wzięła udział raz i tak, jak zaczęła, to nie mogła skończyć.

W talent córki od początku wierzyli jej rodzice. Okazało się, że już od dziecka Roksana czuła, że jej przeznaczeniem jest scena:

Była bardzo żywiołowym dzieckiem od maleńkości. Chciała być wszędzie. Ona miała potrzebę zaistnienia i bycia w centrum uwagi. „Patrzcie na mnie! To ja!”

Sama Roksana podkreśla, że jest pewna obranej przez siebie ścieżki. 14-latka wiąże swoją przyszłość z muzyką:

Muzyka to jest to, co chcę robić całe życie. Jestem pewna, że tego chcę. Wiadomo, losy się różnie toczą. To jest moim celem, żeby po prostu tworzyć muzykę, żeby śpiewać.

Dziewczyna ma wygórowane ambicje i porównuje się do najlepszych. Jej ojciec zdradził, że Roksana marzy, aby przejść do historii światowej muzyki:

Raz powiedziała, jak zadałem pytanie, czy chce być sławna, powiedziała, że ona chce być legendą, jak Freddie Mercury. Więc tego jej życzę.

Na portalu "Życie" przeczytasz również... ROKSANA WĘGIEL UJAWNIŁA KOLEJNY WIELKI TALENT. NASTOLATKA JEST ŚWIETNA NIE TYLKO W ŚPIEWIE

Portal "Życie" informował także o... EUROWIZJA JUNIOR 2019. WIELKA WPADKA ROKSANY WĘGIEL NA PRÓBIE GENERALNEJ

Warto sobie przypomnieć... HISTORYCZNY SUKCES. POLSKA WYGRAŁA PO RAZ DRUGI EUROWIZJĘ JUNIOR! ILE DOSTALIŚMY PUNKTÓW