Ostatni rok obrócił życie Olgi Kalickiej o 180 stopni. Aktorka doczekała się synka Aleksego. Przygotowuje się także do ślubu ze swoim narzeczonym Cezarym Nowakiem. Mimo wszystko gwiazda nie rezygnuje z życia zawodowego i właśnie zaczyna pracę nad kolejnym sezonem "Rodzinki.pl".

W ostatniej rozmowie z magazynem "Flesz" postanowiła opowiedzieć o tym, jak to jest wcielać się przez 8 lat w postać Magdy i o tym, w jaki sposób udaje jej się pogodzić karierę z macierzyństwem.

Nowy sezon "Rodzinki.pl" z Olgą Kalicką

Olga Kalicka ponownie pojawi się w popularnym serialu “Rodzinka.pl”. To już 16 sezon! Aktorka na pytanie, czy po tylu latach nie nudzi ją przypadkiem roli serialowej Magdy bez namysłu odpowiada:

"Nic podobnego! Atmosfera, jaka panuje w "Rodzince.pl", sprawia, że wszyscy pracują tam z radością. Nigdy nie słyszałam narzekania, że komuś się czegoś nie chce."

Okazuje się, że Olga Kalicka rozpoczęła przygodę z serialem zanim jeszcze udała się do szkoły teatralnej. W między czasie musiała pogodzić studia z pracą. Co zabawne jej ciąża zbiegła się z ciążą serialowej Magdy. Aktorka wspomina ten dzień:

"Gdy zaszłam w ciążę, zadzwoniłam do reżysera i powiedziałam: "Patryk, jestem w ciąży", a on odpowiedział: "Tak, tak, ja wiem, napisałem o tym właśnie w ostatniej scenie tego sezonu". A ja: "Patryk, nie, ja jestem naprawdę w ciąży!"."

Olga Kalicka bardzo dobrze wspomina pracę na planie zdjęciowym w czasie ciąży. Ostatnie sceny kręciła będąc już w 9 miesiącu ciąży. Mimo wszystko reżyser i reszta ekipa dbali, aby zapewnić aktorce jak najlepsze warunki.

Olga Kalicka o scenie, w której babcia Natalia Boska dodaje cukru do kaszki wnuczki

W ostatnim sezonie "Rodzinki.pl" duże poruszenie wśród widzów wzbudziła scena, w której babcia Natalia Boska dodaje cukru do kaszki wnuczki. Olga Kalicka podchodzi do niej z dystansem, choć sama przyznaje, że doskonale rozumie w tej kwestii matki.

"Sama, gdy oglądam coś w serialu, filmie czy w Internecie i widzę błędy, mówię do siebie: "O nie, tego się nie robi". I przeżywam. Dlatego doskonale rozumiem, że matki są czujne. W naszym serialu jest to element komediowy. Śmialiśmy się z postawy Natalii Boskiej, bo przecież nie można tego brać na poważnie" - tłumaczy Olga Kalicka.

Po chwili dodaje:

"Nasz Aleksio jest alergikiem i trzeba być bardzo ostrożnym przy rozszerzaniu diety. W związku z tym babcie się boją. Nie dają mu tego, co pewnie my byśmy dostali, mając kilka miesięcy. Nie wolno mu dawać białej bułeczki, słodkich serków. Mały je głównie owoce, warzywa, zupki – i na szczęście nie protestuje."

Jak aktorce udaje się pogodzić życie zawodowe z macierzyństwem?

Olga Kalicka przyznaje, że nie zawsze było jej łatwo pogodzić ciążę z życiem zawodowym. Zdarzało jej się nawet całkowicie zapomniać tekstu. Teraz stara się, aby znaleźć odpowiednią ilość czasu zarówno na pracę, jak i opiekę nad synkiem.

"Teraz pomagają mi ciocia i moja mama, a druga babcia przylatuje z USA, żeby zająć się małym i wspomóc nas, bo Cezary pracuje cały dzień i nie jest nam łatwo. Ale każda z nas staje przed takim wyborem. Jak jestem w domu, to myślę: "Boże, chcę do pracy". A w pracy: "Aaa, chcę do dziecka". Nieustanna walka ze sobą." - przyznaje aktorka.

Jak się okazuje gwiazda serialu "Rodzinka.pl" już myśli o kolejnej ciąży.

"Tak, do trzydziestki chciałabym powiększyć rodzinę. Wciąż mam na to cztery lata"- śmieje się.

Polecamy także: CZY MACIEJ MUSIAŁ JEST ZAKOCHANY? NAJNOWSZE ZDJĘCIE Z PIĘKNĄ KOLEŻANKĄ WIELE MÓWI

Może zainteresuje Cię to: GWIAZDA "RODZINKI.PL" PODDAŁA SIĘ ZABIEGOWI UPIĘKSZAJĄCEMU. FANI NIE SĄ ZACHWYCENI

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: "SAMI SWOI" - TEN FILM OGLĄDAŁ CHYBA KAŻDY POLAK. JAK POTOCZYŁY SIĘ ŻYCIOWE LOSY AKTORÓW