Na oficjalnym profilu aktora Michała Pieli na Instagramie pojawił się właśnie przezabawny filmik, w którym aktor zdradza kilka ciekawostek zza kulis popularnego serialu "Ojciec Mateusz".

Michałowi Pieli towarzyszy jego kolega z planu, Piotr Polk. Mężczyźni zdanie po zdaniu rozkładają wysiłek twórców serialu na czynniki pierwsze. Podkreślają przy tym, że produkcja "Ojca Mateusza" trwa już od 11 lat:

Chcielibyśmy Państwu zdradzić kilka tajemnic związanych z serialem „Ojciec Mateusz”. Jesteśmy już z Wami 11 lat.

Aktorzy przedstawiają w liczbach, jaki nakład środków i pracy konieczny był do nakręcenia ponad 250 odcinków serialu.

Z Michałem spędziliśmy na planie przeszło 1200 dni zdjęciowych. Zagraliśmy razem 5400 scen, czyli powiedzieliśmy przeszło 40 000 linijek tekstu. Zużyto na nas 2 kg podkładu i pudru.

Tu wtrącił się Piotr Polk z zabawną uwagą:

No, patrząc na Michała to 2,5 kilograma.

Mężczyźni szybko wrócili jednak do wyliczeń:

Zdarliśmy 3 pary butów, znosiliśmy 3 komplety mundurów. Gościliśmy na planie przeszło 2,5 tys. kolegów i koleżanek. Przejechaliśmy 17 000 kilometrów i byliśmy w miejscach, które trudno jest znaleźć na mapie. W samym Sandomierzu spędziliśmy przeszło rok naszego życia. Na planie wypiliśmy 3 pełne wanny kawy, a poza planem…

Producenci serialu uznali, że tego szczegółu lepiej widzom nie zdradzać! Fragment został wypikany.

Piotr Polk z dumą podkreślił, że w ciągu 11 lat kręcenia „Ojca Mateusza” tylko raz pokłócił się ze swoim kolegą z planu.

I tylko raz, powtórzę, tylko raz, z Michałem się pokłóciliśmy…

Na to wtrąca się zdziwiony Michał Piela:

Co ty mówisz, raz?! Gdzie, kilka razy co najmniej!

Towarzysz odpowiada mu zirytowany:

Jakie kilka razy… Ja mówiłem o planie, a ty mówisz poza planem…

W tym momencie przyjaciele zaczynają się kłócić. Ich zabawną sprzeczkę zakończyło jednak cięcie.

Na portalu "Życie" warto przeczytać... OLAF LUBASZENKO JEST POWAŻNIE CHORY. AKTOR SZCZERZE OPOWIEDZIAŁ O SWOICH KŁOPOTACH ZDROWOTNYCH

Portal "Życie" informuje również... NIESPODZIEWANY POMYSŁ BIZNESOWY KSIĘDZA. PROBOSZCZ Z ZAKOPANEGO BUDUJE GALERIĘ HANDLOWĄ

Warto sobie przypomnieć... CZY ZWIĄZEK PATRYCJI MARKOWSKIEJ PRZECHODZI KRYZYS. "WSZYSTKO POTWIERDZAM. TO PO MNIE SPŁYWA JAK PO KACZCE TERAZ"