Jak przypomina portal "Finansowy Opiekun", Polski Ład jest sztandarowym projektem rządu. Reformy wprowadzane w jego ramach mają pomóc krajowej gospodarce i Polakom podnieść się z kryzysu wywołanego przez epiedemię koronawirusa. Wielkie nadzieje pokładają w nim przede wszystkim seniorzy, którzy liczą na emeryturę bez podatku. To jednak nie wszystko. Rządzący przekonują, że wprowadzenie Polskiego Ładu przyniesie korzyści dla 18 milionów Polaków.

Polski Ład coraz bardziej precyzyjny

Założenia Polskiego Ładu nabierają coraz bardziej realnych kształtów, przez co wiadomo już coraz więcej o tym, jak wpłyną na nasze kieszenie. Te nadal niepełne założenia wskazują, że dla większości obywateli naszego kraju będą to dobre zmiany. Zmiany w podatkach i emeryturach, a także podniesienie kwoty wyższej od podatku to coś, na co wiele osób czeka. Na zmianach zapowiadanych przez rząd zyskać ma 18 milionów Polaków. Dla 24 milionów będą to zmiany na lepsze lub zmiany praktycznie nieodczuwalne.

Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie wyższej kwoty wolnej od podatku. Po zmianach ma ona wynosić 30 tys. zł. Kolejna zmiana to podniesieniu progu dla stawki 32 proc. z 85 na 120 tys. zł. Składka zdrowotna po zmianach ma być liczona w sposób proporcjonalny do osiąganego dochodu, zastępując funkcjonujący do tej pory ryczałt.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Rząd zamierza również wprowadzić ulgę dla klasy średniej, która ma zapewnić, że reformy będą neutralne dla osób, które lepiej zarabiają pracując na umowę o pracę.

Kto zyska?

Podniesienie kwoty wolnej od podatku to dobra wiadomość dla seniorów, których świadczenie nie przekracza 2500 zł brutto - nie będą oni musieli płacić podatku dochodowego. Z konieczności płacenia PIT rząd chciałby zwolnić również pracujących emerytów. Ma to być zachęta do aktywności zawodowej osób, które osiągnęły wiek emerytalny.

Na kwocie wolnej od podatku zyskają nie tylko część seniorów o najniższych dochodach, od świadczeń których nie będą odprowadzane podatki, ale także małżeństwa, które rozliczają się wspólnie. Jak informuje portal "Opiekun Finansowy" będą mogli skorzystać z kwoty wolnej w wysokości 60 tys. zł!

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Jak oceniacie planowane zmiany?

To też może cię zainteresować: To dobra wiadomość dla ogromnej grupy Polaków. Ministerstwo Finansów poinformowało, że będzie można zyskać nawet 186 złotych miesięcznie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internautka miała na palcu nietypowego guza. Lekarz go zbagatelizował. Jej historia trafiła do sieci

O tym się mówi: Tomasz Lis zwyzywał premiera i polski rząd. Dziennikarz się nie pohamował oburzając sporą część internautów. Wiadomo co napisał