„To jest moje najnowsze wyzwanie. Właściwie w ciemno zgodziłem się zagrać w tym serialu, gdy usłyszałem, kogo mam tam zagrać. Moja postać nie będzie miłym człowieczkiem...” – opowiadał Maciej Stuhr podczas rozmowy dla naEKRANIE.pl.

Serial przeniesie na szklane ekrany historię, którą w swojej książce przedstawił Igor Brejdygant.

„Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. (...) Jej zaangażowanie w każdą ze spraw nie bierze się znikąd: ma kilka tajemnic i wolałaby się nimi nie dzielić. Ostatnie, czego jej trzeba, to błyskotliwy psychopata - człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem.”

„Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu. Kiedy na jego drodze staje komisarz Polkowska, będzie musiał zmierzyć się równym mu przeciwnikiem - kimś, kto potrafi rozgryźć tok jego rozumowania i podążyć za makabrycznymi wskazówkami. Komisarz Polkowska staje przed nie lada wyzwaniem” – brzmi opis powieści na witrynie wydawnictwa.

Igor Brejdygant miał swój udział w tworzeniu scenariusza.

Historia zostanie zamknięta w siedmiu 45-minutowych odcinkach.

Zdjęcia do serialu były wykonywane głównie w Opolu, za co miasto zapłaciło 730 tys. zł, a częściowo również w Warszawie.

Według scenariusza w Opolu sprawca zamorduje dziewczynę, lecz okaże się, że ma na koncie więcej ofiar.

„Lokowanie miasta jako produktu turystycznego ma ogromny walor promocyjny dla Opola, szczególnie że w Polsce jest ono kojarzone głównie z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Zgodnie ze Strategią Promocji Marki Opole do roku 2022 konieczne są działania promocyjne zmierzające do poszerzenia wiedzy Polaków na temat atrakcji Opola. W serialu zostaną pokazane najważniejsze pod względem wizerunkowym walory miasta.”

Na straży bezpieczeństwa będzie stać komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska), zaś główną męską rolę odegra Maciej Stuhr.

„Serial „Szadź” nie będzie klasycznym kryminałem, ponieważ niemal od początku wiemy kto zabija. Tym, co trzyma widza w napięciu jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia” – mówił Tomasz Blachnicki, producent TVN, w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Jako pierwsi serial będą mogli zobaczyć internauci – już wiosną 2020 roku w Player.pl, zaś w telewizji pojawi się jesienią 2020 roku.

„„Szadź” to produkcja własna serwisu Player.pl. Player już dzisiaj oferuje najwięcej dobrych seriali. Inwestycja w lokalne, własne produkcje to klucz do naszego sukcesu” – mówił członek zarządu stacji, Maciej Maciejowski, podczas rozmowy z portalem Wirtualne Media.

„Konsekwentnie wdrażamy strategię produkowania ekskluzywnych treści Player Original. Stąd „Szadź” to kolejny serial, po serii z bezkompromisową prawniczką Joanną Chyłką, przygotowany specjalnie dla Playera” – opowiadał Maciej Gozdowski, jeden z dyrektorów Player.pl.

W serialu będziemy mogli podziwiać grę m.in. Cezarego Łukasiewicza, Anny Cieślak, Bartosza Gelnera, Zofii Domalik, Mirosława Zbrojewicza, Barbary Kurzaj i Emmy Giegżno.

Potwierdzam to, o co w ostatnich tygodniach pytano mnie coraz częściej. W TVN, jednej z największych polskich telewizji,...

Gepostet von Arkadiusz Wiśniewski am Mittwoch, 23. Oktober 2019

Interesujesz się mediami? Zobacz, co stało się wczoraj w TVP: EKSPERTKA WYPROSZONA ZE STUDIA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"! O CO POSZŁO?

Sprawdź informacje o lubianym serialu! TO DOPIERO WIADOMOŚĆ! KOLEJNY SEZON "ZNIEWOLONEJ" Z DUŻYMI ZMIANAMI!

Ta kobieta uratowała dziecko! BOHATERSKA KOBIETA URATOWAŁA SWOJE DZIECKO! WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY! [WIDEO]