Leszek Czarnecki, mąż Jolanty Pieńkowskiej, jest przedsiębiorcą i multimilionerem. Chociaż majątek mężczyzny jest ogromny, to część z jego biznesów popadła w tarapaty. Problematyczne okazały się zwłaszcza jego dwa banki: Getin i Idea, które zaczęły podupadać.

Do biznesowych problemów dołączyła jeszcze groźba aresztowania przez polskie służby specjalne. Przygotowywano już zatrzymanie Leszka Czarneckiego w związku z aferą GetBacku. Milioner i jego żona dowiedzieli się, że kierowca i ochroniarz Jolanty Pieńkowskiej, to tak naprawdę zakamuflowani pracownicy służb specjalnych.

Do małżeństwa dotarło zatem, że są pod stałą obserwacją służb. Kolejny przeciek, jaki otrzymali, podawał już konkretną informację o dacie zatrzymania, kiedy para uda się na lotnisko, aby polecieć na wakacje. Czarnecki miał plan na to, jak uratować się z tej nieciekawej sytuacji.

Chciał ujawnić nagranie rozmowy, w czasie której przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), Marek Chrzanowski, składa mu propozycję korupcyjną. Chrzanowski proponował bowiem, że banki Czarneckiego zdobędą przychylność KNF, jeśli on dostanie około 40 milionów złotych.

Aby plan milionera się powiódł i udało mu się przekazać nagranie do prasy, Leszek Czarnecki musiał uniknąć aresztowania. I tutaj pojawia się wielka rola Jolanty Pieńkowskiej. Dziennikarka podziękowała za pracę kierowcy oraz ochroniarzowi i sama chciała pojechać do koleżanki. Był to tylko sprytny wybieg, aby wywieźć męża z ich willi, która była pod stałą obserwacją. Jedynym minusem był fakt, że Czarnecki musiał odbyć tę podróż ukryty w bagażniku auta.

Plan udał się doskonale, ponieważ małżeństwo dojechało do budynku, w którym mieszka znajoma Pieńkowskiej. Tam w garażu podziemnym na Leszka Czarneckiego czekał już podstawiony samochód, którym milioner uciekł do Berlina.

Z kolei ze stolicy Niemiec udało mu się odlecieć do Stanów Zjednoczonych. W czasie planowanego zatrzymania na lotnisku, Jolanta Pieńkowska pojawiła się sama wprawiając służby w osłupienie. Funkcjonariusze byli pewni, że będzie z nią jej mąż. W tym czasie Leszek Czarnecki rozmawiał już z prasą i przekazał taśmę z nagraniem.

Choć całe zajście miało miejsce kilka miesięcy temu, to Leszek Czarnecki nadal nie wyszedł z kłopotów. Biznesman walczy o uratowanie od bankructwa swoich firm. Jednak trudno mu o pozyskanie inwestorów. A klienci jego banków również stracili zaufanie do tych instytucji finansowych.

Przypomnij sobie o… PODANO NOWE STAWKI ABONAMENTU RTV. CO Z JEGO LIKWIDACJĄ

Portal "Życie" pisze także o... LESZEK CZARNECKI CHCE POZWAĆ POLSKĘ ZA AFERĘ KNF. CHCE MILIARDA EURO ODSZKODOWANIA

Jak informował portal Życie... ZNANY DZIENNIKARZ POTRĄCIŁ STARUSZKĘ NA PASACH. TAKIEGO WYROKU W SPRAWIE NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ