O Piotrze Najsztubie zrobiło się głośno dwa lata temu, gdy mężczyzna został sprawcą okropnego wypadku. Dziennikarz uderzył autem w staruszkę przechodzącą przez pasy. Warto podkreślić, że nie posiadał wówczas ważnego prawa jazdy ani przeglądu technicznego.

Wypadek miał miejsce w 2017 roku. Dziennikarz uderzył autem w starszą kobietę, która trafiła do szpitala z rozległymi urazami. Miała m.in. połamane żebra oraz kość pokrywy czaszki.

Dziennikarz TVN-u tłumaczył się wówczas:

Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować.

Prokuratura postawiła Najsztubowi zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy.

W toku śledztwa ustalono, że Najsztub nie posiada ważnego prawa jazdy, ponieważ zostało mu ono odebrane za przekroczenie maksymalnej liczny punktów karnych. Ponadto samochód dziennikarza nie posiadał także ważnego przeglądu technicznego.

W poniedziałek zapadł prawomocny wyrok w sprawie wypadku znanego dziennikarza. Należy przypomnieć, że pierwsze orzeczenie sąd wydał już w czerwcu 2019 roku, kiedy po raz pierwszy uniewinnił Najsztuba.

Z danych serwisu Gazeta wynika, że w ten poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok uniewinniający Piotra Najsztuba od zarzutu spowodowania wypadku.

Sędzia Piotr Bojarczuk z Sądu Okręgowego w Warszawie podkreślił, że kobieta powinna zachować większą ostrożność. Zaznaczył również, że w sprawie brak jest obiektywnych dowodów:

Biegli stwierdzili, że nie ma dowodów obiektywnych, które pozwoliłyby na rekonstrukcję zdarzenia. Śladów nie zabezpieczono tak, jak trzeba. Biegli musieli się zatem opierać na pewnych założeniach.

Portal "Życie" informuje również o... EDYTA GÓRNIAK OBLAŁA EGZAMIN NA PRAWO JAZDY! CO SPRAWIŁO JEJ NAJWIĘKSZĄ TRUDNOŚĆ?

Warto sobie przypomnieć... POLSKA PIOSENKARKA PO WYPADKU DO DZIŚ NIE WSIADŁA ZA KIEROWNICĘ . Z JEJ SAMOCHODU NIE ZOSTAŁO NIC

Na portalu "Życie" dowiesz się także... JAKIE RELACJE MA RADOSŁAW MAJDAN Z SYNAMI MAŁGORZATY ROZENEK-MAJDAN? BYŁY PIŁKARZ WYPOWIADA SIĘ SZCZERZE O ŻYCIU RODZINNYM