Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w niedzielę, 24 listopada, w Arenie Gliwice. Podczas młodzieżowej Eurowizji obowiązują inne zasady, m.in. istnieje możliwość oddania głosu na reprezentanta swojego kraju.

Poprzednia edycja Eurowizji Junior została zorganizowana w Mińsku na Białorusi. Wygrała ją reprezentantka Polski, Roksana Węgiel, wykonująca piosenkę „Anyone I Want To Be”. Dzięki jej zwycięstwie organizacja tegorocznego konkursu przypadła w udziale Polakom.

Viki Gabor, a właściwie Wiktoria Gabor, została wybrana w „Szansie na sukces” na reprezentantkę Polski w konkursie piosenki. Zwyciężyła dzięki poparciu widzów oraz jurorów programu.

Viki Gabor będzie śpiewać piosenkę „Superhero”, którą napisali dla niej Patryk Kumór oraz Lanberry (byli również autorami piosenki Roksany Węgiel „Anyone I Want To Be”), a także Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

Układy taneczne, które widzimy w teledysku, zostały wykonane przez tancerzy Egurrola Dance Studio pod nadzorem choreografa Artura Golca.

Jak podaje Interia, Viki jest jedną z faworytek w zbliżającym się wydarzeniu. Jej teledysk ma blisko 3,5 mln odsłon.

Nie wszyscy wiedzą, że podczas Eurowizji Junior głosy internautów także mają znaczenie. Ponadto można głosować na reprezentanta swojego kraju.

Głosowanie na faworyta w Eurowizji Junior zostanie uruchomione już w piątek, 22 listopada, o 20:00, i będzie możliwe aż do końca finału w niedzielę, 24 listopada.

Pierwszy etap głosowania, który będzie miał miejsce od 22 listopada, umożliwia zagłosowanie po obejrzeniu występów z prób. Należy wybrać od trzech do pięciu piosenek, które najbardziej przypadną nam do gustu.

Drugi etap, który będzie dostępny w czasie niedzielnego koncertu (po zakończeniu występów wszystkich uczestników) potrwa tylko około 15 minut. Również należy wybrać od trzech do pięciu piosenek.

Wynik końcowy będzie zależny od punktów od internautów oraz jury w stosunku 50:50. W jury każdego kraju zasiadają trzej profesjonaliści z branży muzycznej oraz dwoje dzieci.

Po losowaniu kolejności startowej, które miało miejsce 18 listopada, wiemy, że Viki Gabor wystąpi jako 11.

Przypomnij sobie o… WYCZEKIWANY POWRÓT SERIALU "RANCZO". NA PEWNO NIE ZOBACZYMY JUŻ BARDZO LUBIANEJ POSTACI

Jak informował portal Życie: RAFAŁ MAŚLAK POKAZAŁ SYNA. FANKI OBWOŁAŁY GO PRZYSZŁYM MISTEREM POLSKI

Portal Życie pisał również o… IDA NOWAKOWSKA CHCE MIEĆ DZIECKO. CO NAPISAŁA DO ANI LEWANDOWSKIEJ NA WIEŚĆ O JEJ CIĄŻY