Bycie córką prezydenta nie zapewni kariery ani nie zwalnia z obowiązku pracy, by się utrzymać. Bardzo dobrze wie o tym Kinga Duda – córka pary prezydenckiej, Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Okazało się, że od jakiegoś czasu śledziła rynek pracy, a teraz udało jej się dostać stanowisko.

Agata Duda pracuje jako młodszy prawnik (junior associate) w jednej z kancelarii w Warszawie. Poinformowała o tym za pomocą wpisu na LinkedIn.

Według informacji, które podała na swoim profilu na LinkedIn, 24-letnia Kinga Duda od listopada została młodszym prawnikiem w kancelarii Maruta Wachta w Warszawie.

To nie byle jaka firma – Maruta Wachta uznana jest za najlepszą firmę prawniczą w Polsce w 2018 roku, co potwierdza wygrana w „The Lawyer European Awards”.

Jak podaje WP.pl, kancelaria, w której zatrudniono Kingę Dudę, obiera za swoją specjalność prawo nowych technologii i własności intelektualnej, zamówienia publiczne oraz procesy sądowe.

Z raportów branżowych wynika, że zarobki młodszego prawnika w kancelarii, szczególnie tak prestiżowej, mogą wynosić nawet 7 tys. zł miesięcznie.

Zadaniem na stanowisku junior associate jest przede wszystkim gromadzenie doświadczenia, które przyda się w przyszłości. Dodatkowo młodszy prawnik ma czas na podjęcie decyzji, w jakich obszarach prawa chciałby specjalizować się w przyszłości.

Junior associate jest cały czas pod czujnym okiem doświadczonych prawników, którzy wyznaczają mu zadania w różnych zespołach kancelarii.

Kinga Duda interesuje się głównie międzynarodowym prawem handlowym i prywatnym, postępowaniem cywilnym i metodami alternatywnego sposobu rozstrzygania sporów.

Córka prezydenta skończyła studia prawnicze na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim w maju tego roku.

Przypomnij sobie o… LARA GESSLER I JEJ NOWY PARTNER SĄ "RZYMSKIM MAŁŻEŃSTWEM"! O CO CHODZI W TAKIM ZWIĄZKU

Jak informował portal Życie: ZIMA DAŁA POPALIĆ MIESZKAŃCOM! ZABLOKOWANE DROGI, SZPITAL ODCIĘTY OD ŚWIATA

Portal Życie pisał również o… PYTANIE ZA PÓŁ MILIONA W „MILIONERACH”. CO ODPOWIEDZIAŁA UCZESTNICZKA