Sytuacja w Polsce zmienia się z dnia na dzień. Polacy drżą z obawy przed wprowadzeniem kwarantanny narodowej. Coraz więcej niepokoju czują także na myśl o najbliższych Świętach Bożego Naradzenia. Czy w tym roku będą posiadały chociaż namiastkę normalności?

Jak będą wyglądały tegoroczne święta Bożego Narodzenia?

Mimo, że do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze dużo czasu, to eksperci nie mają zbyt optymistycznych wizji. Wiele wskazuje na to, że tegoroczne święta będą musiały odbyć się bez spotkań z dalszą rodziną i spędzimy je tylko w gronie najbliższych.

Jak informuje portal onet.pl, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z koronawirusem, dr Paweł Grzesiowski, nie ma żadnych złudzeń. Jego zdaniem tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą podobne do Wielkanocy – czyli bez spotkań rodzinnych.

Święta Bożego Narodzenia. Źródło: Youtube
Święta Bożego Narodzenia. Źródło: Youtube

Przynajmniej tak bym sugerował, żeby nie jeździć po całej Polsce przed samymi świętami i nie robić dużych rodzinnych spotkań, bo mogą to być zgromadzenia, które przyniosą później infekcje

- powiedział dla Onetu dr Paweł Grzesiowski.

Zdania eksperów są różne. Czy jest szansa na normalne święta?

Nie jest tajemnicą, że obostrzenia, które panować będą w święta zależą ściśle od sytuacji epidemicznej. Profesor Horban ma nieco inne zdanie niż dr Paweł Grzesiowski. Zdaniem profesora rząd będzie starał robić się co w jego mocy aby przed świętami poluzować obostrzenia. Jak wyznał podczas rozmowy z RMF.FM zależy im na tym, by święta można było spędzić w gronie rodzinnym, tak jak to było do tej pory.

Boże Narodzenie/screen Youtube @eis World
Boże Narodzenie/screen Youtube @eis World

To, czy uda się poluzować obostrzenia zależy w znacznym stopniu od nas. Wiadomo, ze ważne jest przestrzeganie zalecanych przez rząd obostrzeń po to, by tendencja zachorowań na COVID-19 była malejąca. Jeżeli spadek zostanie utrzymany w połowie grudnia obostrzenia zostaną poluzowane.

Co ważne, jak stwierdził profesor Horban restrykcje, które wprowadza rząd są skuteczne i naprawdę przynoszą zamierzone efekty. Jeżeli sytuacja dalej będzie stabilna, Polska uniknie lockdownu.

Boże Narodzenie. Źródło: rodzicowo.pl
Boże Narodzenie. Źródło: rodzicowo.pl
Boże Narodzenie. Źródło: rodzicowo.pl

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO