Przepisów na świątecznego karpia, w sieci jest jak grzybów po deszczu. Niestety, nie wszystkie się sprawdzają. Aby cieszyć się podczas świąt Bożego Narodzenia pyszną rybą, warto skorzystać ze sprawdzonych przepisów. Oto jeden z nich, który pokochały miliony internautów.

Składniki

Karp, najlepiej o wadze, która mieści się w przedziale od 1,5 do 5 kilogramów.

Jedna cytryna

5 łyżek bułki tartej

5 łyżek mąki

Tłuszcz do smażenia (zaleca się olej roślinny)

Sól

Pieprz

Sposób przygotowania

Przygotowywanie karpia należy zacząć od jego wypatroszenia (można zostawić na nim kilka łusek, które według tradycji maja zapewnić znalazcy dostatek). Następnie, należy pokroić rybę w dzwonki. Kiedy już to zrobimy, musimy pokropić karpia sokiem z cytryny, a później doprawić solą i pieprzem. Tak zamarynowanego karpia odstawiamy do lodówki na godzinę.

W czasie, kiedy ryba dochodzi w lodówce, przygotowujemy panierkę. Do miski wsypujemy mąkę i bułkę tartą, mieszamy. Karpia wyciągamy z lodówki i maczamy w masie. Smażymy na rozgrzanym tłuszczu, po około 5 minut z każdej strony. Gotową rybę odsączamy papierowym ręcznikiem z nadmiaru tłuszczu. Pyszny wigilijny karp już jest gotowy, smacznego.

Portal "Życie" informuje o... FILM Z TAŃCZĄCĄ MAŁGORZATĄ FOREMNIAK TO HIT WŚRÓD INTERNAUTÓW. "MICHAEL JACKSON Z DOMIESZKĄ KOZY"

Warto sobie przypomnieć... TAK SMACZNIE JESZCZE NIE BYŁO. NAJLEPSZE SAŁATKI ŚLEDZIOWE, KTÓRE PODBIJĄ SERCA GOŚCI