Tradycyjny polski obiad nie może obyć się bez zupy i drugiego dania. Zupa to najczęściej rosół, natomiast klasycznym daniem głównym jest kotlet schabowy z ziemniaczkami i surówką.

Przepisów na tak przyrządzone danie jest wiele, jednak dzisiaj przyjrzymy się, co do zaoferowania ma najpopularniejsza z polskich restauratorek, Magda Gessler.

- Wiele osób jest zdania, że stworzyłam nową kulturę jedzenia w Polsce i odmieniłam obraz polskiej kuchni na świecie. Czuję się rewolucjonistą, która dokonała zmiany społecznej w kwestii traktowania jedzenia.

Czuję, że nauczyłam Polaków podchodzić do gotowania z radością. Mam nadzieję, że udało mi się przynajmniej w jakimś stopniu wykreować szlachetną, prawdziwą i zdrową kuchnię polską z polskich produktów - mówiła w jednym z wywiadów.

Schabowy w mistrzowskim wydaniu nigdy się nie znudzi, może on gościć na coniedzielnym stole przez większość roku.

Znalezienie idealnej receptury nie jest prostą sprawą. Każda gospodyni na tego kotleta sekretny sposób. Tak też jest w tym przypadku.

Magda Gessler najczęściej czerpie inspiracje ze staropolskich dań, które urozmaica i dodaje im nieco współczesnego charakteru. Tak też jest, jeśli chodzi o podwójnego schabowego.

Jakich składników będziesz potrzebował do przyrządzenia dania?

400 g schabu karkowego

400 g schabu środkowego

2–3 łyżki mąki pszennej

4 jajka

6–8 łyżek bułki tartej

2 cebule

4 łyżki smalcu

sól

pieprz

Najpierw należy pokroić mięso na plastry, rozbić je tłuczkiem na cienkie plastry, doprawić solą i pieprzem i odstawić na około trzydzieści minut.

W tym czasie obieramy cebulę i ścieramy ją na tarce. Płat schabu smarujemy roztartą cebulą i kładziemy na niej plaster schabu karkowego, przyciskając mięso do siebie.

Potem obtoczyć kotlety w roztrzepanym jajku, mące i bułce tartej. Następnie smażymy gotowe danie, najlepiej na rozgrzanym smalcu, tak by miały złoty kolor.

Przepis jest banalnie prosty, prawda?

Przypomnij sobie o: NOWY PRZEPIS ANNY LEWANDOWSKIEJ! TYM RAZEM TRENERKA FITNESS DZIELI SIĘ ZE SWOIMI FANAMI PRZEPISEM NA NAPAR

Jak informował portal Życie: ŻYWNOŚĆ, KTÓRA MA W SKŁADZIE NAJWIĘCEJ CHEMII. LISTA PRODUKTÓW

Portal Życie pisał również o: SPĘDZAŁ ZWYCZAJNY DZIEŃ W OGRODZIE… JUŻ NIGDY NIE WRÓCI DO DOMU