To był pogodny dzień, dlatego 71-letni mężczyzna nie wahał się ani chwili. Postanowił wyjść do ogrodu, by przygotować go na nadejście zimy.

Jedną z prac, które chciał wykonać mężczyzna tamtego dnia, było przycięcie gałęzi drzew i krzewów. To właśnie w ten sposób można je bowiem zabezpieczyć przed nadchodzącymi mrozami. Przycinanie roślin jesienią pozwala również zadbać o ich prawidłowe rozkrzewienie na wiosnę.

Niestety te proste prace ogrodnicze dla 71-latka skończyły się tragicznie. W trakcie przycinania gałęzi mężczyzna nastąpił na fragment miękkiego gruntu i spadł… prosto do jaskini wypełnionej lawą.

Ciało mężczyzny odnaleziono dopiero kilka dni po tym dramatycznym wydarzeniu. Poszukiwania podjęto, gdy przyjaciel 71-latka powiadomił policję o jego zaginięciu. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że od jakiegoś czasu jego przyjaciel nie daje żadnego znaku życia.

W toku śledztwa hawajski departament policji ustalił, że jaskinia, do której wpadł mężczyzna, ma głębokość ok. 7 metrów. Oznacza to, że właśnie z takiej wysokości spadał 71-latek po nastąpieniu na feralny fragment gruntu.

Nic jednak nie wskazywało na to, że taka jaskinia znajduje się w tym miejscu. Kto wie, od jak dawna niebezpieczeństwo czyhało pod jego stopami?

W tej chwili policja prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego zgonu mężczyzny. To rutynowa procedura, ponieważ funkcjonariusze nie podejrzewają, by udział w śmierci 71-latka mogły mieć osoby trzecie. Nikt nie mógł bowiem przypuszczać, że pod jego ogrodem płynęła lawa.

Skąd wzięła się jaskinia wypełniona lawą na posesji starszego mężczyzny? Tego typu podziemne korytarze powstają zazwyczaj po erupcjach wulkanu. Choć z biegiem czasu górna warstwa gorącej lawy ochładza się i twardnieje, pod spodem magma nadal jest płynna. Specjaliści ostrzegają, że takie zjawisko może trwać tygodniami.

Przeczytaj również o... TO MIAŁ BYĆ ZWYKŁY SPACER PO PLAŻY. PARA Z FINLANDII ODKRYŁA JEDNAK COŚ NIESAMOWITEGO!

Portal "Życie" informuje... TELEWIZYJNA GWIAZDA JECHAŁA 885 KM/H! SĄ JUŻ WYNIKI ŚLEDZTWA

Na łamach portalu "Życie" pisaliśmy również o... ZGUBIŁ SIĘ W CENTRUM HANDLOWYM, ZNALEZIONO GO PO 3 TYGODNIACH. TA HISTORIA PRZYPRAWIA O DRESZCZE!