Zasadniczo jest nieobecna w mieszkaniach, ponieważ szyb wentylacyjny jest zatkany i nikt nie jest świadomy, że firma zarządzająca powinna go wyczyścić, ponieważ nie można mieszkać w domu bez wentylacji. Cóż, w starych domach wentylacja jest tylko w łazience i kuchni.

W rezultacie często występują bóle głowy, pleśń zakamarkach, wysoka wilgotność i poziom dwutlenku węgla. Przecież nie możemy przestać oddychać, trzeba też prać, myć naczynia, siebie, zwierzęta, czyli regularnie wchodzimy w interakcję z wodą, która paruje i skrapla się na szkle.

To właśnie wysoka wilgotność powietrza jest główną przyczyną powodzi na szybach. I tutaj ja i moi koledzy stanęliśmy przed tym problemem na budowie. Wszystko było w porządku do momentu, kiedy zalaliśmy ciepłą podłogę. Potem wilgotność bardzo wzrosła, okna po prostu spływały strumieniem. Nie wykonaliśmy jeszcze wentylacji. Więc to był jeden, wielki koszmar. Nawet komary obudziły się ze snu w grudniu.

Mikro wentylacja w ogóle nie pomogła, ilość powietrza do wymiany jest zbyt duża. Usuwanie kondensatu również nie działa dobrze, ponieważ cały brud zatyka się w spoinach.

W rezultacie udało nam się znaleźć sposób, który naprawdę pomógł i uratował sytuację:

Najpierw wytrzyj wszystko, a następnie wietrz przez 30 minut przy półotwartych oknach. W naszym przypadku otworzyliśmy dwa okna na różnych końcach domu. W tym czasie temperatura spadła tylko o jeden stopień, ale po trzech dniach nie doszło do kondensacji. Oznacza to, że ta procedura musi być przeprowadzana co 3 dni. Trzeciego dnia na krawędzi szyby tworzy się ramka z wilgoci.

Wietrzenie wykonujemy wieczorem, aby później zgodnie z taryfą nocną podnieść temperaturę do wartości porządanej. Możesz wietrzyć mieszkanie w dowolnym momencie, ponieważ nie wpłynie to na koszty ogrzewania.

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: ZDARZAJĄ SIĘ AWARIE TRAMWAJÓW I AUTOBUSÓW. MIASTO PRZEZNACZYŁO PONAD MILION ZŁOTYCH NA NAPRAWY POJAZDÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRAKÓW: POLICJA PROWADZI KONTROLE W SKLEPACH I GALERIACH HANDLOWYCH. WYKRYTO KILKADZIESIĄT NIEPRAWIDŁOWOŚCI. WIADOMO JAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE STATYSTYKI