Boisz się pająków? Tylko kilka gatunków pająków jest niebezpiecznych dla ludzi, więc przynajmniej w większości przypadków jesteśmy bezpieczni. Niektórzy ludzie mogą nawet powiedzieć, że pająki są naszymi najlepszymi przyjaciółmi i to prawda.

Pająki mogą zjadać niektóre szkodniki, a nawet owady przenoszące choroby - na przykład komary. Jednak pajęczaki mogą być denerwujące, szczególnie, gdy próbują zająć każde miejsce w naszym domu, jakie mogą znaleźć!

Istnieje kilka skutecznych naturalnych sposobów trzymania pająków z dala od domu!

Olejek miętowy i płyn do mycia naczyń

Wystarczą trzy szklanki wody, łyżka płynu do mycia naczyń i łyżka olejku eterycznego z mięty pieprzowej – trzeba wymieszać wszystkie składniki i wlać mieszaninę do butelki z rozpylaczem. Potrząśnij nim kilka razy. Prosty, ale skuteczny repelent jest gotowy! Ten sposób jest świetny, ponieważ ma na celu jedynie odpychanie pająków, a nie zabijanie.

Cynamon

Pająki nie znoszą zapachu cynamonu. Wystarczy rozsypać cynamon w swoim domu i to wszystko: pająki nie będą już tak chętne do pojawienia się w jego wnętrzach.

Wata nasączona olejkiem miętowym

Innym świetnym sposobem jest użycie olejku miętowego. Namocz waciki w olejku miętowym, a pomogą Ci pozbyć się pająków. Nie tylko pieknie pachną, ale także zapobiegają przedostawaniu się pająków do domu.

Kasztany

Pomocne mogą być również kasztany jadalne lub owoce kasztanowca, które zbieramy jesienią. Okazuje się, że zawierają substancję, której pająki nienawidzą.

Ocet spirytusowy

Pająki nienawidzą zapachu białego octu, tak jak nie lubią cynamonu. Dodaj ocet do wody i spryskaj miejsca, w których się gromadzą.

Skórka cytrusów

Pająki nienawidzą cytrusów. Umieszczenie skórki cytrusów w ulubionych miejscach pająków pomoże je powstrzymać. Pasta do mebli o zapachu cytryny świetnie sprawdza się również jako środek odstraszający pająki.

Drewienka nasączone olejkiem cedrowym

Jeśli nie chcesz mieć pająków w swojej szafie użyj zawieszek cedrowych. To powstrzyma te urocze, ale denerwujące stworzenia.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to nieoczekiwany sposób na pozbycie się pająków Warto użyć mieszanki 1/3 oleju kokosowego i 2/3 wody. Wlej mieszaninę do butelki z rozpylaczem. Zapobiegnie przedostawaniu się pająków do domu.

Pamiętaj, że pająki, choć przerażające, są w rzeczywistości całkiem dobre. Nie próbuj ich zabijać. Dopóki im nie przeszkadzasz, nie będą ci przeszkadzać.