Nie jest tak, że wszystko, co narodziło się w naszym ogrodzie już po posadzeniu i nawożeniu będzie się nam odwdzięczać bez regularnej pielęgnacji i troski. Eksperci donoszą, że warto pamiętać o podstawowych sprawa związanych z pracami ogrodniczymi i pielęgnacyjnymi w ogrodzie. Czym zająć się w pierwszej kolejności, co również wymaga naszej ogromnej troski?

Tegoroczny lipiec będzie upalny i burzowy, lecz to również miesiąc intensywnego kwitnienia wielu roślin, a także pierwszych zbiorów owoców posadzonych w ogrodach i na działkach. Jak zadbać o to, co mamy, by cieszyć pięknem ogrodu i smakami lata?

Czym zająć się w ogrodzie i na działce w lipcu? Podstawowe prace zalecane przed ekspertów?

Jak informuje serwis deccoria.pll, to czas regularnego podlewania i nawożenia roślin drzew i krzewów owocowych, które już owocują lub będą owocować za chwilę. W tym miesiącu będziemy zbierać pełne kosze moreli, czereśni, wiśni, porzeczek, agrestu, a także borówek, jeżyn i wczesnych malin. Warto zadbać o dobrej jakości nawóz pełny składników mineralnych, dzięki którym owoce będą smaczniejsze i dojrzalsze.

Gdy przestają kwitnąć niektóre z nich, musimy zadbać o przycięcie wiśni, czereśni, malin, jabłoni i gruszy formowanych w szpalery.

Pracy nie będzie brakować również przy warzywach! Przed szkodnikami i chorobami trzeba ochronić już rozwijające się brokuły, kalafiory, rzodkiewki, bób, fasolę szparagową i warzywa dyniowate.

Zająć się również trzeba rabatami kwiatowymi – np. takimi roślinami jak narcyzy czy szachownica. Trzeba wykopać ich cebule, by ograniczyć nadmierne rozrost. Rabaty również wymagają zadbania – trzeba je ściółkować, nawodnić i usunąć przekwitłe kwiatostany.

To także czas wysiewania roślin dwuletnich na przyszły rok, jak niezapominajki i stokrotki. Do 15 lipca wysiewamy również późne rośliny jednoroczne, kosimy i przycinamy trawniki, czy żywopłoty i je podlewamy w chłodniejsze dni.

Jak informował portal "Życie": POLACY OBAWIAJĄ SIĘ O SWOJE ZDROWIE. W POLSCE PANOSZY SIĘ GROŹNA ROŚLINA, BLISKIE SPOTKANIE Z NIĄ MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ POPARZENIEM

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE Z DEBATAMI PREZYDENCKIMI TRWA. W SIECI ZNALAZŁO SIĘ ZAPROSZENIE DO DEBATY KANDYDATÓW W TVP, TREŚĆ BUDZI WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITA POSTAWA PANNY MŁODEJ URATOWAŁA KOBIETĘ W WIELKIEJ OPRESJI. ZDJĘCIA OBIEGŁY CAŁY ŚWIAT