Jeśli często używamy piekarnika to szybko zarasta on brudem, o ile nie czyścimy go na bieżąco po każdym użyciu. Jednak czyszczenie tego sprzętu potrafi doprowadzić do furii nawet najbardziej spokojnego człowieka na świecie.

Nikt nie lubi tego robić, a samo sprzątanie, szorowanie zapieczonego brudu i tłustych zacieków pochłania czas, siły i jest po prostu żmudne. Jak ułatwić sobie zdanie? Jest pewien prosty trik, który pozwoli na rozprawienie się z brudem bez udziału siły naszych rąk! Jak to zrobić?

Kto próbował choć raz w swoim życiu wyczyścić brudny piekarnik ten wie, jak trudne to bywa zadanie. W Internecie znalazła się jednak genialna metoda na jego posprzątanie i to na błysk! Wystarczy tylko jeden produkt do zupełnie innego sprzętu kuchennego.

Tabletka do zmywarki pogromczynią brudu z piekarnika? Banalna metoda na czyszczenie piekarnika!

Aby dokładnie wyczyścić brud w piekarniku wystarczy wyposażyć się w tabletki do zmywarki lub – jeśli już ją posiadamy – zwyczajnie użyć tych z pudełka. Właśnie zastosowanie tego detergentu pozwoli zapomnieć o stres związanym z godzinami spędzonymi nad polepioną od brudu blachą z piekarnika czy drzwiczkami.

fot. YouTube

Wyczyszczenie obu jest bardzo proste – tabletkę do zmywarki umieszczamy na blasze i zalewamy ją wrzątkiem i zostawiamy na 2 godziny, a jeśli chcemy wyczyścić wnętrza pieca wystarczy umieścić garnek z gorącą wodą, w której rozpuszczona została wcześniej tabletka do zmywarki.

Wtedy piec włączamy na kilka minut na 70-80 stopni, by wytworzyć parę. Robota zrobi się sama! Później wystarczy jedynie przetrzeć brud szmatką lub namoczoną gąbką i spłukać.

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie": POLACY OBAWIAJĄ SIĘ O SWOJE ZDROWIE. W POLSCE PANOSZY SIĘ GROŹNA ROŚLINA, BLISKIE SPOTKANIE Z NIĄ MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ POPARZENIEM

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE Z DEBATAMI PREZYDENCKIMI TRWA. W SIECI ZNALAZŁO SIĘ ZAPROSZENIE DO DEBATY KANDYDATÓW W TVP, TREŚĆ BUDZI WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITA POSTAWA PANNY MŁODEJ URATOWAŁA KOBIETĘ W WIELKIEJ OPRESJI. ZDJĘCIA OBIEGŁY CAŁY ŚWIAT