System emerytalny w Polsce jest dla większości mieszkańców jasny i klarowny. Świadczenie otrzymują ci, którzy osiągnęli określony wiek, tzw. wiek emerytalny.

Jest to ukończenie 60. roku życia przez kobiety oraz 65. przez mężczyzn. Okazuje się jednak, że już niebawem wielu z nas będzie mogło myśleć o wcześniejszej emeryturze – różnica może wynosić nawet kilka lat!

ZUS. Źródło: Youtube Telewizja Kutno
ZUS. Źródło: Youtube Telewizja Kutno

Emerytury stażowe – co dalej?

Portal BiznesInfo zauważa, że emerytury stażowe to obietnica Andrzeja Dudy z 2015 roku. Na razie wciąż nie jest faktem, jednak Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych w Warszawie ogłosiło, że pracuje nad wprowadzeniem nowych zasad.

Emerytury stażowe znalazły się w poprawce do ustawy, w której obniżono wiek emerytalny do obecnego pułapu. Wpisał je tam Andrzej Duda. Jednak nigdy nie zostały one wprowadzone, gdyż Sejm zdecydowanie je odrzucił.

Jednak prezydent podczas kampanii wyborczej ponownie o nich wspomniał. Co ciekawe, już po kilku miesiącach mówiło się, że nad projektem dotyczącym emerytur stażowych pracuje cały zespół osób z Pałacu Prezydenckiego.

Wniosek o emeryturę. Źródło: Youtube Telewizja Kutno
Wniosek o emeryturę. Źródło: Youtube Telewizja Kutno

Emerytury stażowe byłyby rzecz jasna dla chętnych, nie każdy musiałby kończyć swoją aktywność zawodową wcześniej. Projekt zakłada, że przejście na emeryturę mogłoby zależeć od stażu pracy.

Mówi się, że kobiety mogłyby przejść na emeryturę po 35 przepracowanych latach, zaś mężczyźni – po 40 latach. Niestety, wciąż nie wiadomo, jak z wydolnością systemu emerytalnego.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAK WYGLĄDAŁO ŻYCIE JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ PO WYPROWADZCE Z PAŁACU PREZYDENCKIEGO? MUSIAŁA KOMPLETNIE ZMIENIĆ STYL SWOJEGO ŻYCIA

O tym się mówi w Polsce: SZYMON HOŁOWNIA ZASZCZEPIŁ SIĘ PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI. Z UST ANDRZEJA DUDY PADŁY MOCNE SŁOWA. ZASKAKUJĄCA REAKCJA BYŁEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA

O tym się mówi na świecie: WIADOMO, JAK WIELKI MAJĄTEK OTRZYMALI W SPADKU KSIĄŻĘ WILLIAM I HARRY. OKAZUJE SIĘ, ŻE KRÓLOWA MATKA PODZIELIŁA TĘ KWOTĘ NIERÓWNO. KTO OTRZYMAŁ WIĘCEJ

Z życia gwiazd: DANIEL MARTYNIUK ZACZYNA ŻYCIE NA NOWO? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE. WŁAŚNIE OTRZYMAŁ OD RODZICÓW MOŻLIWOŚĆ PROWADZENIA SPOREGO BIZNESU