Łukasz Szumowski, czyli minister zdrowia ostro skomentował zachowanie Polaków w aktualnie panującej rzeczywistości w kraju, ale także na całym świecie. Padły naprawdę mocne słowa! Co takiego zatem powiedział Łukasz Szumowski.

Od momentu pojawienia się groźnego i szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa w Polsce władze raz po raz podejmują coraz to nowsze kroki w celu zagwarantowania obywatelom kraju maksymalnego bezpieczeństwa.

Od kilku tygodni natomiast, w celu odmrażania gospodarki restrykcje powoli są luzowane. Niestety, ludzie także coraz mniej przestrzegają panujących nadal zasad.

Minister zdrowia ostro komentuje zachowanie Polaków

Nietrudno się domyślić, iż nieustanne upominanie społeczeństwa o zachowaniu dystansu oraz noszeniu maseczek z całą pewnością jest uciążliwe i irytujące – dlatego minister zdrowia wypowiadając się o zachowaniu Polaków nie szczędzi w słowach.

- Ludzie przestali się bać. (…) Z jednej strony to dobrze, bo strach nigdy nie jest dobrym doradcą. Z drugiej strony jednak źle, bo nie pamiętają o tym, że ten wirus wciąż jest wśród nas. Widać to po kolejnych ogniskach – skomentował zachowanie Polaków Łukasz Szumowski podczas jednego z udzielanych wywiadów.

Ponadto, poza wypowiedzeniem powyższych słów minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał jeszcze, że mimo iż jest to powtarzane, ludzie zapomnieli, że mogą przechodzić chorobę bezobjawowo i zarażać innych.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”:  MAŁGORZATA   OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA   W   TRUDNYCH    CHWILACH   MOŻE   LICZYĆ   NA   PRZYJACIELA.   CZYŻBY   ODPŁACAŁ  SIĘ   ZA   TO,   CO   ZROBIŁ   DLA   NIEGO   PAWEŁ   KRÓLIKOWSKI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE   ZMIANY   W   PRZEPISACH   DLA   KIEROWCÓW.   MOŻESZ   ZAPŁACIĆ   MANDAT   W   WYSOKOŚCI   5   TYSIECY   ZLOTYCH,   NIE   PROWADZĄC   NAWET   POJAZDU.   O   CO   CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: DŁUGOTERMINOWA   PROGNOZY   POGODY   NA   LATO   BUDZI   NIEPOKÓJ.   METEOROLODZY   TWIERDZĄ,   ŻE   BĘDZIEMY   SIĘ   ZMAGAĆ   Z   GWAŁTOWNYMI   ZJAWISKAMI   ATMOSFERYCZNYMI   I   SUSZĄ