Wiele polskich gwiazd wciąż czeka na swoje pięć minut. Szanse na zaistnienie w show-biznesie i międzynarodową sławę mogą im dać między innymi role filmowe. Tak stało się w przypadku Kamili Kamińskiej.

Kamila Kamińska to aktorka, która zagrała w filmie „Miłość i miłosierdzie”. Wcieliła się w siostrę Faustynę. Film został stworzony po polsku i angielsku, jego reżyserem jest Michał Kondrat.

Reżyser zdradza, że ze względu na brak szczegółowej charakterystyki zakonnicy, poprosił o pomoc osoby, które są specjalistami w kwestii bożego Miłosierdzia oraz które znają historię siostry Faustyny.

– Czekamy z Kamilą na nowojorską premierę. Już nie możemy się doczekać. Kamila jest świetną aktorką, marzyła o karierze w Bollywood, a tymczasem ma szansę w Hollywood – opowiadał Michał Kondrat w „Super Expressie”.

„Miłość i miłosierdzie” to film, który do polskich kin trafił w marcu, teraz zaś pojawił się na amerykańskich srebrnych ekranach. Film pojawił się w prawie 800 kinach w USA, a już cztery dni przed premierą uzyskał wynik box office 750 tys. dolarów.

Reżyser filmu podkreśla, że pokazanie filmu w Stanach Zjednoczonych może sprawić, że on i Kamila Kamińska staną się międzynarodowymi gwiazdami.

Kamila Kamińska to 31-letnia absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Wielu widzów zna ją z „Barw szczęścia”, „Na Wspólnej”, „M jak miłość” czy „Diagnozy”.

To nie jest jej pierwsza rola w filmie pełnometrażowym. Grała postać pierwszoplanową w filmie „Najlepszy”, wystąpiła również w „Listach do M. 3” oraz „Sztuce kochania”.

W filmie znajdziemy nieznane fakty z życia siostry Faustyny. To jej losy są jednym z głównych wątków produkcji. „Miłość i miłosierdzie” to połączenie filmu biograficznego oraz dokumentalnego.

Św. Faustyna zmarła w wieku 33 lat. Niewiele o niej wiadomo, stąd wiele wydarzeń przedstawionych w filmie może się wydać zaskakujących. Ekipa postarała się o to, by produkcja nie była tylko pochwałą Kościoła, ale ciekawym dziełem, w którym nie brakuje humoru oraz obrazu nieidealnej rzeczywistości.

U nas znajdziesz zawsze ciekawe informacje z życia gwiazd – sprawdź tę: APOLONIUSZ TAJNER Z ŻONĄ I DZIECKIEM W TELEWIZJI! PARA OPOWIEDZIAŁA M.IN. O RÓŻNICY WIEKU

Jeśli wolisz dowiedzieć się czegoś więcej o Polsce – mamy coś w sam raz dla Ciebie! POLSKA LIDEREM W LICZBIE POZWOLEŃ NA POBYT DLA OBCOKRAJOWCÓW. KTO NAJCZĘŚCIEJ CHCE ZAMIESZKAĆ W NASZYM KRAJU?

Martyna Piotrowska