Jego charakterystyczny głos zna prawie każdy. Krzysztof Cugowski, lider zespołu „Budka Suflera” przygotowuje się do 50-lecia swojej artystycznej pracy. Jak artysta ocenia swoją karierę?

Krzysztof Cugowski to urodzony w 1950 roku w Lublinie wokalista rockowy. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1969 roku, kiedy to postanowił założyć zespół. „Budka Suflera” szybko stała się znanym zespołem, a sam Cugowski w 1975 roku znalazł czołową pozycję w notowaniu na najlepszego wokalistę roku.

W 1976 roku porzucił jednak zespół dla innych muzyków. Do „Budki Suflera” powrócił w 1984 roku. Późniejsze lata przyniosły artyście wiele koncertów w kraju i poza nim, m.in. w USA.

Niespodziewanie w 2014 roku charakterystyczna grupa zawiesiła działalność. Na scenie, ponownie pojawiła się w 2019, niestety już bez charyzmatycznego wokalisty, którego miejsce zajął Robert Żarczyński.

Równie dynamicznie, jak życie zawodowe, rozwijało się życie prywatne Cugowskiego. W latach 90., muzyk rozwiódł się z żoną, z którą ma dwóch synów. Na pytanie, czy żałuje swoich decyzji, w jednym z wywiadów odpowiedział:

„Powtórzyłbym identycznie, bez zmian, moment, w którym poznałem swoją drugą żonę. Choć nie było to proste i przeszliśmy wtedy przez nie lada trudności”

Z kolei swoja artystyczną działalność podsumował słowami: „”Nie zmieniałbym niczego, może drobne rzeczy, ale generalnie w 95 procentach robiłbym to samo. Jestem spełniony, jako muzyk i jako człowiek”.

Dziś, oczekujący na jubileusz 50-lecia pracy na scenie, muzyk występuje z „Zespołem Mistrzów”. Swoje artystyczne wizje realizuje u boku znakomitych artystów tj.: Jacek Królik, Robert Kubiszyn, Tomasz Kałwak i Cezary Konrad.

Chcesz wiedzieć, jak wyglądały początki kariery innych znanych Polaków? Zajrzyj do tego artykułu: TĘ DZIENNIKARKĘ ZNAJĄ WSZYSCY, ALE NIE KAŻDY WIE, JAK ZACZYNAŁA SWOJĄ PRZYGODĘ W TELEWIZJI. TA INFORMACJA MOŻE NIEKTÓRYCH ZDZIWIĆ

Przeczyta także o ślubie wicemistrzyni świata w sztafecie: AH, CO TO BYŁ ZA ŚLUB! WICEMISTRZYNI ŚWIATA W SZTAFECIE PATRYCJA WYCISZKIEWICZ WYSZŁA ZA MĄŻ

Weronika Wojciechowska