Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, ma za sobą ciężki okres. Tydzień po wyborach zdecydował się na spędzenie rodzinnej niedzieli. Pokazał to na swoim Facebooku, lecz fani natychmiast zwrócili uwagę na jeden szczegół.

Na nowym zdjęciu Kosiniak-Kamysz pokazał siebie i 5-miesięczną córeczkę. Mała Zosia jest ubrana bardzo ciepło, biorąc pod uwagę obecne warunki pogodowe. Dodatkowo polityk ułożył ją w nosidle „przodem do świata”.

Dlaczego niewłaściwym jest noszenie dziecka w pozycji „przodem do świata”?

Jest kilka powodów. Dziecko nie ma odpowiedniej pozycji pleców, dobrego podparcia głowy i najlepszego ułożenia nóg (tzw. pozycji żabki), a także punkt ciężkości ciała jest przeniesiony z pleców na miednicę.

Dodatkowo fakt, że chusta podtrzymuje pupę i krocze dziecka, może powodować nieprzyjemny ucisk. To pozycja nie tylko niewygodna, ale przede wszystkim niebezpieczna.

Nawet dzieci, które skończyły pół roku, nie powinny być w ten sposób noszone. Tego typu obserwacja świata dostarcza zbyt wielu bodźców, co może skończyć się tym, że dziecko będzie niespokojne i rozkojarzone.

Jeśli rodzic bardzo chce, by dziecko mogło obserwować świat przed sobą – są na to inne rozwiązania. Wystarczy kupić nosidło do noszenia dziecka na plecach.

Interesujesz się polityką? Zerknij tutaj: PADŁA DECYZJA W SPRAWIE KANDYDATURY TUSKA W WYBORACH PREZYDENCKICH

Życie poruszyło także ten temat: NATYCHMIAST ODINSTALUJ TE APLIKACJE – MOGĄ BYĆ SZKODLIWE DLA TWOJEGO SMARTFONA!

Źródło: „mamadu.pl”