Z badań Centrum Analiz Ekonomicznych wynika, że program Rodzina 500 plus może wpłynąć na zwiększenie zawodowej aktywności kobiet na rynku pracy. Pomimo wcześniejszych spekulacji o możliwej ucieczce kobiet z rynku pracy okazało się, że może stać się inaczej.

Według twórców programu Rodzina 500+, dzięki niemu realizowane są trzy podstawowe założenia: wpływa na wzrost liczby urodzeń, w znacznym stopniu wpływa na poprawę kondycji finansowej rodziny oraz umożliwia inwestowanie środków pieniężnych w rodzinę.

Jednak według części z ekspertów, wprowadzenie świadczeń 500+ w 2016 roku, miało wywołać w ciągu kilku lat ucieczkę z rynku pracy od 160 do 200 tysięcy kobiet.

Takie prognozy wynikać miały z limitów nałożonych na program „Rodzina 500 plus”, tłumaczą eksperci z „Gazety Wyborczej”. Podczas ubiegania się o świadczenie na pierwszą pociechę, każda rodzina musiała spełnić dochodowe kryterium w postaci 800 złotych na jednego członka rodziny. Dopiero świadczenie na drugie i trzecie dziecko przyznawane było bez ograniczeń dochodowych.

Jednak w lipcu tego roku, najważniejsza z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, przeszła ogromną zmianę. Od tego momentu płatność przysługuje na każde dziecko w rodzinie do 18-tego roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Gazeta Wyborcza przekonuje, że dzięki temu kobiety nie rezygnują z pracy na poczet świadczeń.

Pieniądze z 500+ w 14,3 procenta trafiają do jednej piątej gospodarstw domowych o najniższych dochodach, a do 24 procent gospodarstw o najwyższych dochodach trafia aż 20 procent pieniędzy.

Portal Zycie pisał również o… 11 lat temu pożegnaliśmy Macieja Kuronia. Do dziś wielu nie może zapomnieć o tym, co się zdarzyło tuż przed Bożym Narodzeniem

Jak informował portal Życie: Każdy z nas może posiadać w domu prawdziwy skarb. Okazuje się, że tych przedmiotów zdecydowanie nie należy wyrzucać

Przypomnij sobie o… Dagmara Kaźmierska przyznała, że była fanką Anny Przybylskiej. Wspomnienie aktorki wzruszyło gwiazdę do „Królowych życia”