Maciej Kuroń był jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego show-biznesu. Był dziennikarzem, publicystą, prezenterem programów kulinarnych oraz jednym z najbardziej cenionych kucharzy.

Znany był z takich programów jak: "Gotuj z Kuroniem", "Niebo w gębie w WOT", czy "Graj z Kuroniem". Jego nazwisko było cenione przez wielu znawców polskich kuchni, którzy uważali go za kulinarne objawienie naszego kraju.

Kuroń zmarł nagle 11 lat temu...

W Boże Narodzenie w 2008 roku całą Polską wstrząsnęła informacja o śmierci kucharza. Nikt nie mógł jej przewidzieć, gdyż Kuroń nie miał poważnych kłopotów zdrowotnych. Przyczyną odejścia znanego prezentera było nagłe pojawienie się ciężkiej niewydolności krążenia.

Maciej Kuroń odszedł będąc wśród bliskich w swoim rodzinnym domu w Izabelinie. Jak podaje portal "Pikio.pl" kilka godzin po śmierci Macieja Kuronia na jego stronie internetowej pojawił się krótki wpis informujący o śmieci.

"Odszedł w domu, który stworzył, wśród najbliższych, których ukochał. Wszystko stało się tak nagle."

Prezenter telewizyjny został pochowany na Powązkach w rodzinnym grobie, w którym spoczywa jego matka - Grażyna Kuroń.

Mimo iż od śmierci Macieja Kuronia minęło 11 lat, kucharz wciąż jest przez wielu wspominany z sentymentem. Jego ogromna pasja do gotowania i poczucie humoru sprawiło, że widzowie go kochali.

Nic dziwnego, że szybko stał się kulinarnym autorytetem, o którym nie sposób zapomnieć. Tak o kucharzu mówiła m. in. Małgorzata Weremczuk:

"Wszyscy pamiętają Macieja jako wspaniałego człowieka, który miał przede wszystkim ogromne serce. On kochał ludzi, świat i odszedł z przekonaniem, że nikogo nie wolno skrzywdzić. Był nie tylko autorytetem kulinarnym, był również autorytetem na życie dla swoich dzieci i dla swojej żony."

Warto sobie przypomnieć...OGŁOSZONO PROJEKT NOWEJ LISTY LEKÓW REFUNDOWANYCH. CO SIĘ NA NIEJ ZNALAZŁO

Portal "Życie" pisał: NA PROBLEMY Z TRAWIENIEM NAJLEPSZE SĄ PRZYPRAWY. JAKIE SĄ NAJSKUTECZNIEJSZE

Informował również...TADEUSZ RYDZYK NIE MA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH? WYPOWIEDZIAŁ SIĘ ZNANY POLITYK. "NIE OBCHODZI MNIE TEN PAN. NIE JEST ŻADNYM KSIĘDZEM"