BYŁY ŚWIĘCENIA?

Przeciwnicy dyskusyjnej działalności Tadeusza Rydzyka twierdzą, że niesłusznie nazywany jest on księdzem. Nie uzyskano nigdy wiarygodnego potwierdzenia z żadnej parafii ani jakiegokolwiek innego kościoła z innych krajów europejskich na temat wyświęcenia Rydzyka na kapłana.

– Po ojcu powinien nazywać się Kardaszewski. Ale nie nosi nazwiska po ojcu (…) Jako nieślubne dziecko, dostał nazwisko po mężu matki. Żaden kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza, a wrócił jako ojciec… CUD? - dowiadujemy się z popularnego wpisu na Facebooku, udostępnionego m.in. przez Krystynę Jandę.

ZNANY POLITYK NIE PRZEPADA ZA RYDZYKIEM

Do grona fanów Tadeusza Rydzyka zdecydowanie nie należy Stefan Niesiołowski. Polityk w gorzkich słowach skrytykował dyrektora Radia Maryja. Nie powiedział on wprost, że redemptorysta nie ma święceń kapłańskich. Jednak Niesiołowski personalnie uważa, że Tadeusz Rydzyk przez swoją działalność nie zasługuje na miano kapłana.

– Nie obchodzi mnie ten pan. Nie jest żadnym księdzem, jest parodią księdza. Powinien być wyrzucony z kapłaństwa. Papież Franciszek rozwiązał episkopat Chile w całości. Nie rozumiem, czemu nie rozwiąże polskiego Episkopatu i Radia Maryja. Wielokrotnie krył pedofilię (episkopat) i w tej sprawie nic nie robi i nie zrobi i po raz kolejny zaprezentował haniebną konferencję – przekonywał Stefan Niesiołowski w programie „Rzecz o polityce”

- Papież Franciszek powinien zrobić to, co z Episkopatem Chile. Jestem katolikiem, chodzę do kościoła i wierze w Boga, ale nie wierzę w biskupa Jędraszewskiego. Gądeckiego i Rydzyka. Moja wiara jest jakaś za słaba – uznał polityk.

Gepostet von Krystyna Janda am Mittwoch, 22. Mai 2019

Przypomnij sobie o… JAK DOBRZE ZAPLANOWAĆ PRZEDŚWIĄTECZNE PORZĄDKI. PRZYDATNY PORADNIK

Jak informowal portal Zycie: KOLĘDA JAKO KONTYNUACJA POGAŃSKIEJ TRADYCJI. SKĄD WZIĄŁ SIĘ ZWYCZAJ ICH ŚPIEWANIA

Portal Zycie pisal równiez o… NAJBARDZIEJ WPŁYWOWE POLKI NA INSTAGRAMIE. ANNA ZUCH: NA POCZĄTKU RADZIŁA SIĘ SWOJEJ MAMY