Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych polskich duchownych. Duchowny jest także doktorem nauk teologicznych oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto, jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej - Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Radio Maryja powstało w 1991 roku z inicjatywy zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów) z o. Tadeuszem Rydzykiem na czele. To największa rozgłośnia religijna w kraju, króra codziennie zyskuje spore grono wiernych słuchaczy.

Podobnie zresztą jak Telewizja Trwam, która wystartowała w 2003 roku oraz również zajmuje się emisją programów o tematyce religijnej.

Tadeusz Rydzyk bardzo często pojawia się zarówno na antenie Radia Maryja jak i w programach Telewizji Trwam. Ostatnio też udzielił wywiadu, w którym odniósł się do sytuacji w kraju oraz tego, że czuje się niesłusznie atakowany przez media.

Duchowny jest oburzony tym, że w katolickim kraju notorycznie obraża się Kościół, jak i jego duchownych. Rydzyk zaznaczył, że nie zgadza się na to, aby szykanowano księży i zakonników. Dodaje, że w mediach pojawiają się wyłącznie nieprawdziwe informacje, które celowo mają kompromitować Kościół.

Dodał, że sławny dokument braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" narzuca odbiorcy postrzeganie wszystkich kięży jako pedofili, czego, jego zdaniem, absolutnie nie należy robić.

Rydzyk odniósł się także do najnowszych wydarzeń, jakie miały miejsce w kościele w Bełchatowie:

"Idzie potężny hejt na księży, chociażby to, co z Najświętszym Sakramentem zrobił 13-latek. Wypluł Hostię i później włożył do kieszeni. Ksiądz zwrócił uwagę, wezwał policję, bo to jest świętokradztwo."

Dalej w rozmowie, komentował hejt, jaki ostatnio spływa na jego duszpasterskie działania poprzez dziennikarskie insynuacje:

"To jest wykorzystywanie do rozszerzania nienawiści, mediów, mediów społecznościowych, internetu, mówienie na cały świat dlatego, bo oni są bogami ci pseudodziennikarze. Oni są bogami, bo wyjdzie gdzieś w jakimś TVN-ie, Polsacie, dawniej jeszcze w Superstacji, czy w gazetach."

Portal "Życie" pisał też o tym: POJECHALI ZROBIĆ MATERIAŁ, ALE NIE TEGO SIĘ SPODZIEWALI... TAK TRAKTUJĄ DZIENNIKARZY WE WSI, W KTÓREJ MIESZKA ARCYBISKUP GŁÓDŹ

Przypominamy też o: CZYŻBY PASTERSKA WŁADZA ARCYBISKUPA GŁÓDZIA DOBIEGAŁA DO KOŃCA? WIERNI ORAZ KAPŁANI PROSZĄ PAPIEŻA FRANCISZKA O ODWOŁANIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO!

Portal informuje także o: CZY W POLSCE BĘDZIEMY PRACOWAĆ KRÓCEJ? NIEBAWEM W SEJMIE MA POJAWIĆ SIĘ PROJEKT NOWEJ USTAWY